ՄԻՊ-ը դիմել է Գլխավոր դատախազին «Սարի Թաղի» դեպքերով քրգործի վարույթը կասեցնելու համար
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը դիմել է Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին «Սարի Թաղի» դեպքերով հարուցված քրեական գործի վարույթը կասեցնելու մասին որոշման հիմնավորվածությունը պարզելու, օրինականությունը ստուգելու եւ արդյունքների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու հարցով:
Ինչպես հայտնում են ՄԻՊ մամուլի ծառայությունից, 2016թ. հուլիսի 29-ին Երեւան քաղաքի «Սարի Թաղ» թաղամասում անհայտ անձանց կողմից խաղաղ հավաքի մասնակիցների նկատմամբ կիրառված բռնությունների բացահայտման կարեւորությանը եւ այդ հարցում հանրային վստահության բաղադրիչի առկայությանը Մարդու իրավունքների պաշտպանն անդրադարձել է ինչպես առանձին արտահերթ զեկույցով, այնպես էլ տարեկան հաղորդման մեջ՝ արձանագրելով մարդու իրավունքներին եւ ազատություններին առնչվող խնդիրներ։