Ֆրանսիայի նախագահը տիկնոջ հետ Ծիծեռնակաբերդում էր. ծաղկեպսակ դրվեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Եղեռնի հուշահամալիրում՝ Ծիծեռնակաբերդում էին Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը տիկնոջ՝ Բրիջիթ Մակրոնի հետ միասին: Նրանք ծաղկեպսակ դրեցին Ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին, անմար կրակի մոտ:
Ֆրանսիայի նախագահին ուղեկցում էր ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ու Կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիան պաշտոնապես ճանաչել է Հայոց Ցեղասպանությունը:
Ծիծեռնակաբերդ այցից հետո Ֆրանսիայի նախագահն ու տիկինը ուղեւորվում են Մարզահամերգային համալիր, որտեղ արդեն մեկնարկում է Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովը: Այնտեղ է նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: