Շիրակի մարզպետ Կարեն Սարուխանյանի կարգադրությամբ «Գյումրու թիվ 18 միջնակարգ դպրոց» պետական ոչ առեւտրային կազմակերպության համար սահմանվել է լրացուցիչ արձակուրդ` ջեռուցման խնդիրներով պայմանավորված: Լրացուցիչ արձակուրդը կտեւի մինչեւ 2018 թվականի դեկտեմբերի 15-ը՝ բաց թողած ժամերը ուսումնական պարապմունքների ավարտը լրացնելու պայմանով:
Շիրակի մարզպետը կարգադրությունն ընդունել է՝ ղեկավարվելով «Հանրակրթության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 31-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 1-ին կետի եւ Հայաստանի Հանրապետության կրթության եւ գիտության նախարարի 2018 թվականի հուլիսի 11-ի N 694-Ն հրամանով հաստատված «Հանրակրթական հիմնական ընդհանուր պետական ծրագրեր իրականացնող հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների 2018-2019 ուսումնական տարվա» օրինակելի ուսումնական պլանների 1-ին գլխի, 17-րդ կետի դրույթներով եւ հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության «Գյումրու թիվ 18 միջնակարգ դպրոց» պետական ոչ առեւտրային կազմակերպության տնօրենի դիմումը:
Հիշեցնենք, որ դպրոցը չջեռուցելու պատճառով այսօր դասադուլ էր հայտարարվել, ծնողներն ու աշակերտները հրաժարվել էին մտնել ցուրտ դասասենյակներ: