ՀՀԿ փոխնախագահ Արեն Աշոտյանը տեղեկացնում է, որ գտնվում է Երեւանի քննչական վարչությունում՝ մի քանի ամիս ձգձգվող գործով:
«Այս պահին գտնվում եմ Երեւանի քննչական վարչությունում արդեն մի քանի ամիս ձգվող անհեթեթ գործով, դեռեւս որպես վկա։
Վերջին անգամ հրավիրել էին հարցաքննության մոտ երկու ամիս առաջ։ Գործի եւ այսօրվա մանրամասները կպատմեմ երեկոյան։
Ինչպես նաեւ կանդրադառնամ այն հարցին, թե ինչ է նշանակում կարճատեւ ընտրարշավից կտրել Հանրապետականի քարոզչության պատասխանատուին եւ գործող վարչակարգի հիմնական քննադատներից մեկին:
Մի բան պարզ է՝ լավ եմ աշխատում», - ասված է Աշոտյանի գրաջման մեջ։
Հոկտեմբեր ամսին ՀՔԾ-ն ընթացք է տվել Աշոտյանի՝ Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի կենսաքիմիայի ամբիոնի աշխատակից լինելու հանգամանքների հետ կապված մեղադրանքներին:
Այս գործն Արմեն Աշոտյանը գնահատել էր իրեն «սպառնալու եւ ճնշում գործադրելու ապարդյուն փորձ»։
Այնուհետեւ ՀՔԾ-ն հաղորդագրություն էր տարածել՝ Աշոտյանին կոչ անելով զերծ մնալ կառույցի հասցեին հերյուրանքներ տարածելուց:
«Ա. Աշոտյանին առաջարկում ենք հրապարակել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության կողմից իրեն ուղղված սպառնալիքի փաստերը, այդ թվում՝ իրեն սպառնացած՝ ՀՀ ՀՔԾ պաշտոնյայի տվյալները, հակառակ դեպքում՝ նրանից ակնկալում ենք հրապարակային հերքում եւ հորդորում ենք այսուհետ ձեռնպահ մնալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության հասցեին հերյուրանքներ տարածելու գործելաոճից»,- ասված էր ՀՔԾ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ: