Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի կալանքը երկու ամսով երկարաձգվեց
Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասաց նրա պաշտպան Արմեն Հարությունյանը: Դատարանը նախագահող դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի որոշումը հրապարակել է երեկ ուշ գիշերին: Պաշտպանը սույն որոշումը բացասական գնահատեց՝ նշելով, որ դրան ծանոթանալուց հետո բողոքարկելու են Վերաքննիչ դատարան:
Երեկ դատարանը մերժել էր նաեւ Վաչագան Ղազարյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու պաշտպանների միջնորդությունը: Նախաքննական մարմինը երկու օր առաջ միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան նրա կալանքը երկարաձգելու վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ այսօր Վաչագան Ղազարյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ նշելով մասնավորապես, հետեւյալը. «Ես եւ ընկերս քրեական վարույթն իրականացնող մարմնի համաձայնության դեպքում պատրաստակամ ենք վերը նշված ամբողջ դրամական միջոցները, մոտ 6 /վեց/ միլիոն դոլարի չափով փոխանցել պետությանը՝ ՀՀ եւ ԱՀ անվտանգության ամրապնդմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման կամ պետական այլ կարիքների համար»:
Վաչագան Ղազարյանը կալանավորվել է նոյեմբերի 15-ին, Վճռաբեկի որոշմամբ: Հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում Վաչագան Ղազարյանին մեղադրանք էր առաջադրվել հունիսի 27-ին: