Արտակ Զեյնալյանն այցելել է Նաիրի Հունանյանին եւ խորհուրդ տվել սպորտով զբաղվել
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանն այցելել է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչության կազմակերպիչ Նաիրի Հունանյանին եւ նրանք խորհուրդ է տվել սպորտով զբաղվել։ Այս մասին նա հայտարարեց դեկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսին:
Զեյնալյանը ասաց, որ այցելել է Նաիրի Հունանյանի խուց եւ խոսել նրա հետ. «Խորհուրդ եմ տվել սպորտով զբաղվել, քանի որ դրա անհրաժեշտությունը կա»:
Պատասխանելով Հունանյանի հոգեկան վիճակի մասին հարցին՝ Զեյնալյանը նշեց, որ նրա հետ երկար չի շփվել, որ դատողություններ անի այդ մասին։ Ամեն դեպքում, այդ պահին ոչ մի կասկածելի բան չի նկատել, նշեց Արտակ Զեյնալյանը։