Մշակույթի նախարարության աշխատակիցներն այս պահին բողոքի ակցիա են իրականացնում նախարարության շենքի մոտ: Նրանք բողոքում են կառավարության մտադրության դեմ, որով նախատեսվում է լուծարել մշակույթի նախարարությունը:
Մշակույթի նախարարության աշխատակիցներին են միացել նաեւ սփյուռքի նախարարության աշխատակիցների մի մասը: Նրանք բոլորն էլ պնդում են, որ իրենք միայն երեկ են ստացել ծանուցում՝ նախարարությունների փակման մասին, իրենց կարծիքը ոչ ոք չի հարցրել:
Աշխատակիցները հայտնել են, որ երեկ հանդիպում են ունեցել մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցի հետ, վերջինս վստահեցրել է, որ ոչ ոք առանց աշխատանքի չի մնալու, այդ հարցի շուրջ քննարկումներ են տանում:
Մինչդեռ, մշակույթի նախարարության աշխատակիցների կարծիքով, նախարարությունը փակելն անհեռատես քայլ է, այն մեծ նշանակություն ունի եւ պետք է երկրին:
Նախարարությունների դժգոհ աշխատակիցները վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի անունով նամակ են պատրաստել, այն կուղարկեն այսօր:
Այս պահին, աշխատակիցները շարժվում են դեպի կառավարության շենք՝ Նիկոլ Փաշինյանին հանդիպելու համար:
Հիշեցնենք, որ կառավարության կառուցվածքի փոփոխությունների արդյունքում ՀՀ նախարարությունների թիվը 17-ից կհասնի 12-ի։ Փոփոխությունների համաձայն` լուծարվելու է սփյուռքի նախարարությունը։ Տրանսպորտի, կապի ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը կդառնա կապի ու բարձր տեխնոլոգիաների նախարարություն։ Տնտեսական զարգացման ու ներդրումների և գյուղատնտեսության նախարարությունները կմիավորվեն։ Աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախարարությունը կմիանա տարածքային կառավարման ու զարգացման նախարարությանը։ Մշակույթի, սպորտի ու երիտասարդության նախարարությունները կմիավորվեն կրթության և գիտության նախարարությանը։ Որպես առանձին գերատեսչություններ շարունակելու են գործել ֆինանսների, արդարադատության, առողջապահության ու բնապահպանության նախարարությունները։