Մենք պարգեւատրում չենք տվել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
Հարցին՝ իշխանափոխությունից հետո իր համար փոփոխություններ կա՞ն բանակում, Վանեցյանը պատասխանեց. «Բանակը մշտապես զարգանում է, բանակը մշտապես հզորանում է, բանակը մշտական առաջխաղացման գործընթացում պետք է լինի: Որ րոպեին բանակի առաջխաղացումը եւ զարգացումը կանգնեց, այդ օրը մենք շատ վատ հետեւանքներ կունենանք»:
Հարցին, թե որպես կառույցի ղեկավար պարգեւատրում տվե՞լ է, Վանեցյանը պատասխանեց. «Ոչ, մենք պարգեւատրում չենք տվել: Ես, ճիշտն ասած, տեղյակ չէի, պարգեւատրումների մասին մամուլից եմ տեղեկացել»: