Լոռու մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանի հանձնարարությամբ` շարունակում են կրճատվել մարզպետարանի ծառայողական մեքենաների թիվը։ Մինչ այժմ սպասարկող թվով 7 մեքենաներից 1-ն արդեն իսկ կրճատված է: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում հայտնեց մարզպետ Ղուկասյանը` նշելով, որ սկսվել է ևս 3 մեքենայի կրճատման գործընթաց. «Նախկինում մոտեցումն այսպիսին էր, որ մարզպետարանում պետք է մնա 3 մեքենա, որից մեկը կսպասարկի մարզպետին, մյուս 2-ը հերթապահություն կիրականացնեն, որոնք կսպասարկեն ըստ անհրաժեշտության՝ տեղակալներին, վարչության պետերին ու բոլորին: Մենք ունեինք 7 մեքենա, որից 1-ը կրճատել ենք, առաջիկայում եւս 2-ը կկրճատենք, ու կդառնա 3 մեքենա»,- ասաց մարզպետը՝ նշելով, որ մեքենաները հանձնվում են Պետական գույքի կոմիտեին. «Դրանով մենք բնականաբար խնայողություններ կունենանք ինչպես վառելիքի, այնպես էլ պահպանման ծախսերի մասով»:
Մարզի ղեկավարն ասաց նաեւ, որ ներկայումս կրճատվել են Վազ 21-07 եւ Գազ 31-10 մակնիշի ավտոմեքենաները: Դիտարկմանը, որ մարզպետը երկու ծառայողական մեքենա ունի, արդյո՞ք դրանցից մեկը եւս կկրճատվի, Ղուկասյանը պատասխանեց.
«Ես միշտ մեկից եմ օգտվում, ինձ միշտ սպասարկել է մեկ մեքենա, բացի այդ, ես հակված եմ նաեւ, որ անհրաժեշտության դեպքում նաեւ ինձ սպասարկող մեքենան տրամադրվի մարզպետարանի աշխատակիցներին»: