ՊՎԾ աշխատակիցների ձերբակալման լուրի վերաբերյալ առաջիկայում քննչական դեպարտամենտը հաղորդագրությամբ հանդես կգա. ԱԱԾ
ՀԺ-ն գրել էր, որ Պետական վերահսկողական ծառայությունը տեղեկություն չունի՝ արդյոք իրենց աշխատակիցներ Ադյան եղբայրները ձերբակալվել են, թե՝ ոչ: ՀԺ-ի հետ զրույցում ՊՎԾ մամուլի խոսնակ Զարուհի Մեջլումյանը նաեւ նշել էր, որ տեղեկատվություն չունի՝ նրանք աշխատանքի գնացել են, թե՝ ոչ:
«Այս պահին ԱԱԾ-ն պարզաբանում չի տալիս, առաջիկայում քննչական դեպարտամենտը հաղորդագրությամբ հանդես կգա»,- այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի պետ Սամսոն Գալստյանը:
Մեր դիտարկմանը, փաստորեն, ոչ հաստատում, ոչ հերքում են, Գալստյանն արձագանքեց. «Այո»:
ՀԺ-ն դարձյալ փորձեց կապ հաստատել Մեջլումյանի հետ՝ հասկանալու համար՝ արդյո՞ք վերոնշյալ աշխատակիցները դեռ աշխատանքի չեն գնացել, սակայն Մեջլումյանը մեր զանգերին չպատասխանեց:
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան «Analitik.am» կայքը գրել էր, որ ՀՀ ԱԱԾ-ն ձերբակալել է ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակցի՝ այդ թվում ՀՀ ՊՎԾ-ի երկու վարչությունների պետեր Ադյան եղբայրներին: