Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը եւս այսօր գտնվում էր Օպերային թատրոնի հարակից տարածքում, որտեղ սկսվել էին առաջին գոտում գտնվող սրճարանների ապամոնտաժման աշխատանքները:
Լրագրողների հետ զրույցում նա ուշագրավ տեղեկություն հայտնեց: Օրինակ բերելով ապամոնտաժման ենթակա սրճարաններից մեկը, որի սեփականատերերն ու աշխատակցիները բողոքի ցույցեր էին անցկացնում, նկատեց, որ այդ տարածքը՝ ավելի քան 100 քմ, վարձակալվում է ամսական ընդամենը 90 հազար դրամով: «Երեւի դուք տեղյակ եք շուկայական գներից: Դե հիմա համեմատեք»,- ասաց վարչական շրջանի ղեկավարը: