ՊՆ նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը չի կորել, տեղը գիտենք։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովի նիստի ժամանակ հայտարարեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, դիմելով ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանին, ասաց, որ դա Ազգային անվտանգության խնդիր է, քանի որ պաշտպանության նախկին նախարարն է կորել:
«Չի կորել, տեղը գիտենք»,- ասաց Վանեցյանը:
Անդրանիկ Քոչարյանն էլ հայտարարեց, որ նա պետք է վերադառնա Հայաստան եւ պատասխանի նախաքննական մարմնի հարցերին: «Երկիրը լքածներին պետք է հասկացնել, որ Հայաստանը պետություն է եւ պետությունում բոլոր օրենքները գործում են: Մենք հասկացանք, որ Հայաստանում եղել են մարդիկ, ովքեր ունեցել են լիզենցիա՝ կողոպտելու, մարդ խփելու եւ անպատիժ են մնացել: Կարծում եմ, որ գոնե այս պահին անպատիժ լինելու հնարավորություն չկա»: