Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը պարտվեց Եվրո 2020-ի ընտրական 1-ին խաղում
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը պարտությամբ է մեկնարկում Եվրո 2020-ի ընտրական փուլը: Քիչ առաջ մրցակցի հարկի տակ զիջեց Բոսնիա եւ Հերցեգովինային: 2 գնդակ բաց թողեց ու խփեց 1-ը:
Տեւական ժամանակ Հայաստանը կարողանում էր հուսալի պաշտպանվել, սակայն մյուս կողմից այնպես չէ, որ տանտերերը մեծ ճնշում էին գործադրում: Հանդիպման հաշիվը բացվեց 33-րդ րոպեին: Տանտերերից աչքի ընկավ Ռադե Կրունիչը: Խաղակեսի վերջում Էդին Ջեկոն, որն իր 100-րդ հանդիպումն էր անցկացնում ազգային հավաքականի կազմում, կարող էր կրկնապատկել թիմի առավելությունը, սակայն նրա հարվածը փոքր-ինչ շեղ էր:
2-րդ կեսում շարունակվեց նույն ֆուտբոլը, ինչ առաջինում. ՀՀ-ն խնդիրներ չէր առաջադրում, մրցակիցն էլ չէր փորձում մեծ ուժերով առաջ շարժվել: Խաղակեսի միջնամասում Հենրիխ Մխիթարյանն աչքի ընկնելու հնարավորություններ ստեղծեց ինքն իր համար: 70-րդ րոպեին եւ 72-րդ րոպեներին նրա հարվածները շեղ ընթացան: 80-րդ րոպեին Դենի Միլոշեւիչը կրկնապատկեց առավելությունը: Խաղի վերջում, երբ ոչինչ չէր հուշում, որ ՀՀ-ն կարող է հաջողության հասնել, նույն Միլոշեւիչը ձեռքով խաղաց սեփական տուգանայինում, մրցավարը 11-մետրանոց նշանակեց, որն 93-րդ րոպեին անվրեպ իրացրեց Մխիթարյանը: Այսքանով հանդիպումն ավարտվեց:
Ընտրական J խմբի մյուս խաղերում Հունաստանը հաղթեց Լիխտենշտեյնին (2:0), Իտալիան՝ Ֆինլանդիային (2:0): Հենց Ֆինլանդիայի հետ է Հայաստանը հանդիպելու որակավորման փուլի 2-րդ տուրում: Խաղը կայանալու է մարտի 26-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում: Մեկնարկելու է 21:00-ին: