«Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին ոստիկաններն ուղեկցեցին ձեռնաշղթաներով։
Դահլիճից դուրս գալիս Դավիթ Ղազարյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ միայն կալանքի միջոցով են կարողանում հարցեր լուծել։
«էս աբսուրդ ա»,- հայտարարեց նա։ Մեր հարցին արդյոք իր համար սպասելի՞ էր դատարանի որոշումը, եւ որոշման մեջ քաղաքական ենթատեքստ տեսնո՞ւմ է, Դավիթ Ղազարյանը պատասխանեց.
«Քանի որ քննիչն ի սկզբանե նման կարգի որոշում էր կայացրել, ես սրան սպասում էի, որովհետեւ քննարկում ա եղել, քննիչը չէր կարող մենակով նման որոշում կայացնել, ես սպասում էի, որ սենց ա լինելու»։
Ղազարյանը հայտարարեց, որ դատարանը ուրբաթ օրը չհրապարակեց որոշումը, քանի որ սպասում էր համապատասխան արձագանքի. «Երբ ուրբաթ օրը որոշվեց հետաձգվել մի քանի օրով, դա ուղղակի պաուզա էր, որ դատարանը արձագանք ստանար, որ այո՝ պետք ա կալանավորվի»,–ասաց նա։
Նշենք, որ այսօր Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, որոշեց կալանավորել «Սպայկա» ընկերության տնօրենին։