Ապրիլի 29-ին Երգի պետական թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել հաղորդավար, պրոդյուսեր, «Իմ քայլը» դաշինքից Երեւանի ավագանու անդամ Արմեն Սարգսյանը: Երգի պետական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնը շարունակում է զբաղեցնել Արթուր Գրիգորյանը: Գրիգորյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում իր դրական վերաբերմունքը հայտնեց Արմեն Սարգսյանին տնօրենի ԺՊ-ի պաշտոնում նշանակելու կապակցությամբ:
Գեղարվեստական ղեկավարի կարծիքով՝ մշակույթի նախարարությունը ճիշտ որոշում է կայացրել. «Պրպտող, աշխատող, նորմալ տղա է: Ես Արթուրին գիտեի որպես լրագրող: Ինչքանով, որ խոսել եմ հետը, զգացել եմ՝ գործից տեղյակ մարդ է: Ինձ թվում է՝ կստացվի իր մոտ»:
Արթուր Գրիգորյանը վստահեցնում է՝ նորանշանակ ԺՊ-ի եւ իր միակ հետաքրքրությունը պետք է լինի ամեն ինչ անելը, որպեսզի թատրոնը շահի եւ նորովի սկսի շնչել: Գեղարվեստական ղեկավարը հույս ունի, որ Արմեն Սարգսյանը կկարողանա վերջապես բարեփոխել թատրոնի անմխիթար վիճակն ու տեխնիկական մասը:
«2008 թվականից այս կողմ մեր թատրոնում ոչ մի տեխնիկական զարգացում չի եղել, արդեն երկու սերունդ է փոխվել, բայց մեզ մոտ ոչինչ չի փոխվել: Նորամուծություններ է պետք մտցնել, թատրոնի բեմն էլ շատ վատ վիճակի է: Դպրոցների մասով էլ պետք է առաջ գնանք, որպեսզի այստեղ սովորող երեխաներին բազային գիտելիքներ տանք, չսահմանափակվենք միայն ներսի ուսուցմամբ»,-ասաց Գրիգորյանը:
Արթուր Գրիգորյանից հետաքրքրվեցինք, թե թատրոնի ներսում կան արդո՞ք մարդիկ, որոնք ցանկություն են հայտնել տնօրենի մրցույթին մասնակցել: Վերջինս նշեց, որ նման անձինք չկան եւ որ ինքն էլ հարմար որեւէ թեկնածու չի տեսնում. «Չունեինք մենք այնպիսի մեկը, որը Արթուր Ասատրյանի հեռանալուց հետո կկարողանար ֆինանսական եւ մնացած հարցերով զբաղվել»:
Երգի պետական թատրոնի նախկին տնօրեն Արթուր Ասատրյանը հիվանդության պատճառով տեղափոխվել է ԱՄՆ։ Չնայած պաշտոնավարման ժամկետը արդեն լրանում էր, սական ինչպես գեղարվեստական ղեկավարն է նշում, Ասատրյանը կմնար տնօրենի պաշտոնում, եթե հիվանդությունը չլիներ:
Արմեն Սարգսյանը 10 տարուց ավելի պրոդյուսերական կենտրոն է ղեկավարել, միջոցառումներ կազմակերպել։ Ավելի վաղ լրագրողների հետ զրույցում նա վստահեցրել էր, որ ԺՊ լինելն իրեն չի խանգարի նախագծեր իրականացնել, սակայն դրանց մասին պաշտոնավարման առաջին օրով հրաժարվել է խոսել։ Երեկ առավոտյան մշակույթի նախարարությունից Երգի պետական թատրոնին են ներկայացրել տնօրենի նոր ԺՊ-ին: