Անչափ տպավորված ենք այն բարձր մակարդակի եւ ջերմ ընդունելության համար, որին մենք արժանացանք ԱՄՆ-ում: Դա նկատելի էր բոլոր օղակներում՝ Կոնգրեսում, Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում, Կարնեգիում:
Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Իմ քայլը» եւ «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ եւ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը:
Ներկայացնելով ապրիլի սկզբին ԱՄՆ կատարված երկշաբաթյա այցի արդյունքները՝ Հակոբյանը նախ ընդգծեց տեղի հայ համայնքի ջերմ ընդունելությունը. «Ընդունելություն եղավ Լոս Անջելեսի քաղաքապետի եւ տեղի բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից, լայն կազմով ընդունելություն էր կազմակերպվել: Իհարկե, վերադառնալով այնտեղից, ես բոլորի հետ կապ եմ հաստատել, շնորհակալական նամակներ եմ ուղարկել, սակայն առիթից օգտվելով՝ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր ամերիկացի գործընկերներին, հյուրընկալող կողմին եւ մեր հայ ազգի բարեկամներին, ովքեր մեզ շատ ջերմ եւ բարձր մակարդակի ընդունելության արժանացրեցին»,-ասաց Հակոբյանը:
Հակոբյանը հայտնեց, որ Լոս Անջելեսում գործող կազմակերպություններից մեկն առաջարկել է պոլիկլինիկաների տիպային աշխատանքի ներդրում կատարել եւ ինչպես սովորաբար անում են՝ կազմակերպությանը կապել են առողջապահության նախարարության հետ. «Որքան ես եմ տեղյակ՝ առաջարկը շատ ողջունվել է Հայաստանում եւ աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: 1 միլիոն դրամ նախապես ներդրում կանեն, եւ այդ ծառայություններից առավել շատ կօգտվեն հատկապես սոցիալապես անապահով շերտերը»: