ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձավ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքի միջոցի փոփոխմանը և նշեց.
«Օրենքի սահմանում կատարվել է, անօրինական բան չի եղել, մենք հարյուր անգամ ասել ենք, որ փոփոխություն պետք է լինի դատական համակարգում` ըստ Սահմանադրության, ըստ օրենքի և կարգի, և մենք դրա կողմնակիցն ենք, պետք է անպայման փոփոխություն լինի».
Այնուհետև պատասխանելով հարցին, թե արդյոք նա զանգահարել կամ հանդիպել է Քոչարյանի հետ, Ծառուկյանն ասաց. «Ոչ զանգահարել եմ, ոչ հանդիպել եմ, կարաք անվտանգությանը դիմեք, ձեզ կտեղեկացնեն»-եզրափակեց Ծառուկյանը: