Երկրապահ կամավորականների միության նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանը դեռեւս գտնվում է Երեւանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում: Վիճակը կայուն ծանր է: Այս մասին տեղեկացանք բժշկական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Պետրոս Մանուկյանից:
Այդուհանդերձ, Գրիգորյանի մոտ առկա է դրական տեղաշարժ: «Եթե այսպես շարունակվի, մեկ-երկու օրից վերակենդանացման բաժանմունքից միգուցե տեղափոխվի բաժանմունք: Իհարկե, բուժման ֆոնի վրա ունենք դրական միտում»,- ասաց Պետրոս Մանուկյանը: Մանվել Գրիգորյանն այստեղ ստանում է համարժեք բուժում եւ չի հրաժարվում դրանից:
Քրեակատարողական հիմնարկից նա քաղաքացիական հիվանդանոց էր տեղափոխվել հունիսի 5-ի գիշերը՝ ծանր վիճակում՝ շտապ օգնության մեքենայով: Գրիգորյանը ՔԿՀ-ում հրաժարվել էր ստանալ անհրաժեշտ բուժումը՝ համարելով, որ այնտեղ չկան ծանրագույն հիվանդին բուժօգնություն տրամադրելու համար անհրաժեշտ պայմանները: