ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը չի պատրաստվում լրագրողներից հրապարակային ներողություն խնդրել՝ իր անբարեկիրթ պահվածքի եւ վիրավորանքների համար։ Այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ներողություն խնդրելու մասին հարցը նույնիսկ ծիծաղեցրեց նրան.
«Էս ի՞նչ հարց եք տալիս Ծառուկյանին, թող իրենց լրագրողներից պահանջեն Ծառուկյանի հանդեպ պահվածք, Ծառուկյանը բացի քաղցր վերաբերմունքից․․․ բայց եթե լրագրողները թույլ են տալիս ինչ-որ բաներ, որ վիրավորական են․․․ հարցեր կան, հանրությունը, ժողովուրդը զգում է, որ դուք Ծառուկյանին ուզում եք հունից հանեք, հիմա ասեմ՝ էլի կասեք՝ վիրավորում ա, ես չեմ ցանկանում վիրավորել։ Երեք հարց ունենք, անգիր արած, մարդ ա, կարող ա հունից հելնի»,- ասաց Ծառուկյանը՝ նշելով, որ ինքը ճարահատված հունից դուրս չի գալիս, հետո նայում է, թե ոնց է իրեն զսպել։
Ծառուկյանն ասաց, որ լրագրողները ու բոլորը գնան՝ տեսանյութերը նայեն, երբ լրագրողը նկատեց՝ նայել են, Ծառուկյանը, ինչպես մշտապես է անում, դու-ով դիմելով լրագրողին՝ ասաց, որ հենց ինքը գնա նայի։ Լրագրողն ասաց, որ ինքն էլ է նայել եւ այդ տեսանյութում մեկ այլ լրագրող ընդամենը հարց է տվել Ծառուկյանին։ Վերջինս, իհարկե, չհամաձայնեց։