ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արա Գեւորգյանը 18 տարի անց հանդես կգա «Դու պիտի ճախրես» խորագիրը կրող մենահամերգով:
Սա երգչի համար երկար սպասված համերգ է ոչ միայն երկարատեւ դադարի պատճառով, այլեւ, որ համերգի ողջ հասույթը տրամադրվելու է քաղցկեղով հիվանդ երեխաներին: Երաժիշտը նշեց, որ համագործակցում են «City of Smile Charitable Foundation / Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամի հետ, որի առաքելությունն է կազմակերպել քաղցկեղով հիվանդ երեխաների, երիտասարդների որակյալ բուժումը Հայաստանում:
Արա Գեւորգյանի վստահեցմամբ՝ իր ստեղծագործական գործունեության ընթացքում համերգներով ու ելույթներով հանդես է եկել տարբեր միջոցառումների ընթացքում, ու այդ ելույթների դիմաց երբեք գումար չի պահանջել:
Ավանդույթը չի խախտել նաեւ այս անգամ, եւ իր համերգի ողջ հասույթը տրամադրվելու է երեխաների բուժմանը․
«Անշուտ, մտահոգություն կա, քանի որ վերջին շրջանում, որքանով ես եմ հասցրել տեղեկանալ համերգի կազմակերպիչբերից, մեր հասարակությունն այնքան էլ ակտիվ չէ տոմսեր գնելու առումով: Բոլորը սպասում են, թե երբ պիտի իրենց ձրի տոմսեր բաժանեն: Ֆեյսբուքում ամեն օր կարելի է տեսնել հրապարակումներ, որ այս կամ այն երեխային անհրաժեշտ է օգնություն: Նրանք բոլորն էլ մեր երեխաներն են, այդ պատճառով էլ ստեղծվեց այս համերգի գաղափարը: Ոչ մի անգամ Հայաստանում փողով համերգ չեմ ունեցել, այս անգամ էլ համերգի ամբողջ հասույթն ուղղվելու է երեխաների ապաքինմաը: Նրանք մեր աջակցության կարիքն ունեն եւ ես բոլորին կոչ եմ անում կանգնել նրանց կողքին»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով մենահամերգի «Դու պիտի ճախրես» խորագրին՝ երաժիշտը նշեց, որ այն իր համանուն ստեղծագործությունն է ներկայացնում, որը գրել է Սերժ Թանկյանի «7 նոտա» մրցույթի համար:
Կազմակերպիչների խոսքով` այն արտացոլում է նաեւ համերգի գաղափարը, քանի որ յուրաքանչյուր երեխա պետք է միշտ վառ պահի ապաքինման ու ճախրելու հույսը:
Համերգը տեղի կունենա սեպտեմբերի 7-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Երկար սպասված եւ մեծ մենահամերգը տեղի կունենա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (դիրիժոր՝ Էդուարդ Թոփչյան) եւ Պարի Պետական Անսամբլի մասնակցությամբ։