Պետական եկամուտների կոմիտեի նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանն այսօր բերման կենթարկվի ՀՀ ԱԱԾ, այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։ Նա նշեց, որ վաղ առավոտից ԱԱԾ-ն խուզարկություն է իրականացնում Գագիկ Խաչատրյանին եւ իր մերձավորներին պատկանող բնակելի տարածքներում՝ տանը, առանձնատանը․
«Խուզարկության ավարտից հետո պարոն Խաչատրյանը բերման կենթարկվի ԱԱԾ։ Քրեական գործը հարուցված է առանձնապես խոշոր չափերի վատնման եւ պաշտոնական դիրքի չարաշահման հատկանիշներով»,- ասաց ԱԱԾ տնօրենը՝ հավելելով, որ դեպքը տեղի է ունեցել Խաչատրյանի պաշտոնավարման տարիներին։
Վանեցյանի խոսքով՝ Գագիկ Խաչատրյանի մերձավորներից մեկը վերջինիս եղբորորդին է՝ Կարեն Խաչատրյանը, որը նախկինում եղել է ՊԵԿ ներքին անվտնագության վարչության պետը․ Կարեն Խաչատրյանը նույնպես այսօր բերման կենթարկվի։