Գագիկ Խաչատրյանին ու նրա եղբորորդուն մեղադրանք է առաջադրվել. նրանց կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին եւ նրա եղբորորդուն՝ Կարեն Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափերի վատնման եւ պաշտոնեական դիրքի չարաշահման համար:
Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց նրանց պաշտպան Երեմ Սարգսյանը: Նա ասաց, որ նախաքննական մարմինը իր պաշտպանյալներին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան: Պաշտպանն առայժմ այլ մանրամասներ չհայտնեց:
Նշենք, որ երեկ նրանց ձերբակալելու որոշման դեմ պաշտպանական կողմը բողոք էր ներկայացրել. չի բացառվում, որ այսօր դատարանը բողոքն ու միջնորդությունը կքննի միաժամանակ:
Մեր տեղեկություններով, երեկ Գագիկ Խաչատրյանը մեղադրանքի առաջադրումից հետո կրկին հարցաքննվել է:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԱԾ-ն խուզարկություններ էր իրականացրել ՊԵԿ նախկին նախագահին պատկանող տարածքներում: Քննչական գործողությունների ավարտից հետո Խաչատրյանն ու նրա եղբորորդին՝ կարեն Խաչատրյանը ձերբակալվել էին: Նրանք կասկածվում են առանձնապես խոշոր չափերի վատնման եւ պաշտոնեական դիրքի չարաշահման համար: Այս գործով Խաչատրյանը ԱԱԾ-ում մի քանի անգամ հարցաքննվել է: