ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոցի հարցի քննությունը կշարունակվի վաղը:
Այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Խաչատրյանի փաստաբան Երեմ Սարգսյանը՝ տեղեկացնելով, որ քննությունը տեւել է շուրջ երկուսուկես ժամ, այն կշարունակվի վաղը՝ օգոստոսի 30–ին, ժամը 13:00–ին:
Պաշտպանը նաեւ հայտնեց, որ Գագիկ Խաչատրյանը եղել է դատարանում, մասնակցել նիստին, կողմերն իրենց փաստարկներն են ներկայացրել, անցկացվում է ծավալուն քննություն:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նախագահությամբ շարունակվում է ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունը:
Գագիկ Խաչատրյանն ու եղբորորդին մեղադրվում են պաշտոնեական դիրքի չարաշահման եւ առանձնապես խոշոր չափերի վատնման մեջ։ Առայժմ պարզ չէ, թե ինչ դիրքորոշում ունեն մեղադրյալները առաջադրված մեղադրանքի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունը Գագիկ Խաչատրյանին եւ նրա եղբորորդուն՝ ՊԵԿ նախկին պաշտոնյա Կարեն Խաչատրյաններին ձերբակալել է օգոստոսի 27-ին: Նույն օրն առավոտյան խուզարկություններ են կատարվել նրանց պատկանող տարածքներում: