Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Մանչինին կարծում է, որ մյուս խաղում իր թիմը պետք է ավելի զգոն լինի, քան ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականի դեմ Եվրո 2020-ի ընտարակ փուլի Երեւանյան խաղում: Սեպտեբերի 5-ին նրա իմն արտագնա հաղթանակ տարավ 3:1 հաշվով, սակայն հանդիպման սկկզբին հայտնվել էր պարտվողի դերում: Խաղից հետո մասնագեը կիսվե տպավորույուններով:
- 2 գործոնով Իտալիայի հավաքականը զիջեց՝ սխալ մոտեցում խաղի նկատմամբ մոտեցումով ու ֆիզիկական վիճակ:
- Ամենեւին էլ սխալ մոտեցում չկար մեր կողմից։ Պարզապես Հայաստանի հավաքականը շատ ագրեսիվ սկսեց խաղը, նրանք հասան խաղի սկզբի վերաբրյալ իրեն նպատակին: Բայց կարողացանք հաշիվը հավասարեցնել, այդ ժամանակ դեռ 11-ը 11-ի դեմ էինք: Եթե հաշվի չառնենք հաշիվը, արեցինք այն, ինչ պետք է, իսկ բարելավման ենթակա կողմերը պետք է շարունակենք բարելավել:
- Հայաստանի հավաքականի դեմ այսօրվա մրցավեճը լավ դաս կլինի՞ հետագայի համար:
- Այո՛: Աա ահազանգ էր համար: Մեր ֆուտբոլիստները մյուս հանդիպումներում հենց խաղասկզբից ավելի զգոն կլինեն, քան այսօր էին:
- Ինչո՞վ զարմացրեց Ձեզ Հայաստանի հավաքականը։ Մտահոգված չե՞ք պաշտպանության խնդրով, քանի որ ժամանակ առ ժամանակ Կամո Հովհաննիսյանը ձախ եզրում անում էր այն, ինչ ցանկանում էր:
- Այո՛, առաջին 20 րոպեներին մրցակիցը կարողացավ դժվարություններ առաջացնել: Հարձակման գծի 4 խաղացողները, որոնք սիրում են տարածություն ստանալ, երբ ստանում էին, կարղանում էին դժվարություններ ստեղղծել, բայց դա նորմալ եմ համարում, քանի որ մենք պետք է առաջ նետվեինք, փրկեինք խաղը, այդ առումով նրանք ստացան տարածությունները, կարողացան ինչ-որ բան ձեռնարկել: Ինչ վերաբերում է Կամո Հովհաննիսյանին, մենք գիտեինք, որ նա շատ արագ է, նա կարողացավ իր վազքով տարածություններ անցնել, բայց դրանից հետո վտանգավոր ոչինչ չստեղծեց մեր դարպասի մոտ, ուստի անհանգստացած չեմ աջ եզրում մեր պաշտպանության խաղով: