Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի պաշտպան Հովհաննես Համբարձումյանը կարծում է, որ Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի դեմ խաղում ՀՀ-ն անակնկալի բերեց մրցակցին: Այսօր՝ սեպտեմբերի 8-ին, Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում թիմը ֆանտաստիկ հաղթանակ տարավ 4:2 հաշվով: Համբարձումյանը, որը հեղինակեց Հայաստանի 3-րդ գոլը, հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում կիսվեց տպավորություններով:
- Փաստացի խփեցիր հաղթական գնդակ: Ուրա՞խ ես խփած այս գնդակի եւ հատկապես հաղթանակի համար: Ի՞նչ կարող ես ասել:
- Նախ շնորհավորում եմ բոլոր երկրպագուներին, ու շնորհակալ ենք, որ մեր կողքին էին: Իհարկե ուրախ եմ գոլի համար, բայց թիմային աշխատանք էր: Արեցինք ամեն ինչ, որ հասնեինք հաղթանակին: Խաղում էինք հաղթանակի համար ու հասանք մեր նպատակին: Հաղթանակը կարեւոր էր մրցակցության մեջ մնալու համար: Հասանք մեր նպատակին:
- Ի՞նչ կասես Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի մասին: Ինչպիսի՞ մրցակից էր:
- Շատ բարձր մակարդակի թիմ է, բարձր մակարդակի ֆուտբոլիստներ ունի, բայց կարծոււմ եմ՝ մենք այսօր անակնկալի բերեցինք նրանց մեր համարձակ ու բարձր պրեսինգով ու հասանք մեր նպատակին: Իմ կարծիքով՝ նրանք մեզնից չէին սպասում այնպիսի խաղ, ոնց որ այսօր խաղացինք: