Օրենքի առաջ բոլորը հավասար են. Ծառուկյանը՝ Սեդրակ Առուստամյանին առաջադրված մեղադրանքի մասին
Օրենքի առաջ բոլորը հավասար են. մեղադրանքն իրավապահ մարմիններում է, քննում են: Այս մասին այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում, ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանին առաջադրված մեղադրանքին:
«Երբ կավարտեն, իրենք իրենց դիրքորոշումը կասեն, պարզ կլինի։ Օրենքի առաջ բոլորը հավասար են, քննություն կլինի, բոլորս էլ կիմանանք»,- ասաց Ծառուկյանը՝ հավելելով, որ Սեդրակ Առուստամյանի հետ այս ընթացքում չի խոսել։
Հարցին՝ ինչո՞ւ հատկապես Սեդրակ Առուստամյանի, Ծառուկյանը պատասխանեց. «Ինչո՞ւ Առուստամյանը քաղաքացի չէ, հիմա եթե այդպես է պատահել, կնայեն, ամեն ինչը կասեն»:
Հարցին՝ այս գործի շրջանակներում իրեն ուղղված սլաքներ չի՞ տեսնում, Ծառուկյանը պատասխանեց, որ ինքը ոչ մի բան չի տեսնում:
Հիշեցնենք, որ «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի տնօրեն Ս. Առուստամյանին սեպտեմբերի 18-ին մեղադրանք էր առաջադրվել կեղծ ձեռնարկատիրական գործունեություն իրականացնելու եւ առանձնապես խոշոր չափերի հարկերից խուսափելու համար: