Երեւանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրենի թափուր պաշտոնի համար մրցույթ է հայտարարվել: Մրցույթը կկայանա դեկտեմբերի 26-ին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարությունը:
Օգոստոսից Ռուսական թատրոնի տնօրենի պաշտոնակատարն «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանն է: Մխիթարյանը մեզնից տեղեկացավ տնօրենի մրցույթի հայտարարման մասին: Ասաց, որ դեռ չգիտի՝ կմասնակցի, թե չէ, քանի որ շատ զբաղված է նաեւ «Արմմոնո» թատերական փառատոնի գործերով:
«Անկեղծ ասած՝ այս ընթացքում այնքան զբաղված եմ եղել, որ մոռացել եմ մտածել այդ մասին: Ես անում էի այն գործը, որն ինձ հանձնարարված էր: Մինչեւ տարվա վերջ մենք կունենանք 4 պրեմիերա, որը թատրոնի համար աննախադեպ է»,- ասաց նա՝ նկատի ունենալով 3 ամսում իր կատարած աշխատանքը:
Տնօրենի ԺՊ-ն նաեւ կարծիք հայտնեց, որ թատրոնի ներսում հավանաբար ցանկացողներ կան տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնելու:
Հիշեցնենք՝ Ռուսական թատրոնի տնօրենի թափուր պաշտոնի համար մրցույթը պետք է կայանար հուլիսի 3-ին, բայց քանի որ այդ ժամանակվա տնօրենի ժՊ Յուրի Իգիթխանյանը միակ թեկնածուն էր, մրցույթը չեղյալ հայտարարվեց: Իգիթխանյանին փոխարինեց «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանը:
Ռուսական թատրոնի՝ դեկտեմբերի 26-ին կայանալիք տնօրենի մրցույթի փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետն է նոյեմբերի 29-ը: