Երեւանի պետական համալսարանի հայ բանասիրության ֆակուլտետի ուսանողները նախնական պայմանավորվածություն են ձեռք բերել հանդիպել բուհի ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գեւորգյանի հետ:
Այս մասին մեզ հետ զրույցում նշեց ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանող Գեւորգ Գյուլումյանը: Նրա խոսքով՝ վաղն ուսանողներից մի քանիսը Գեւորգյանի հետ կքննարկի, թե երբ, որտեղ ու ինչպես կազմակերպել ռեկտորի պաշտոնակատարի եւ ֆակուլտետի ուսանողների հանդիպումը:
Երիտասարդներն այժմ դադարեցրել են Գեւորգյանի աշխատասենյակի առաջ տեղի ունեցող բողոքի ակցիան, քանի որ, Գեւորգ Գյուլումյանի խոսքով, իրենց նպատակը ռեկտորի պաշտոնակատարի հետ խոսելն էր, ինչն այսօր նրանց հաջողվել է, իսկ իրենց հուզող հարցերն ավելի մանրամասն կքննարկեն հանդիպման ընթացքում:
Ինչպես ավելի վաղ նշել էինք, հայ բանասիրության ֆակուլտետի ուսանողներն այսօր բողոքի ակցիա էին իրականացրել ռեկտորի պաշտոնակատարի աշխատասենյակի առաջ՝ պահանջելով հանդիպում: Նրանք դեռ օրեր առաջ Գեւորգյանին եւ ԵՊՀ գիտական խորհրդի անդամներին փոխանցել էին իրենց դիմում-նամակները եւ ակնկալում էին ռեկտորի եւ գիտխորհրդի արձագանքը, դիրքորոշումը՝ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ կայացած հանդիպման ընթացքում ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի պահվածքի հետ կապված եւ կոչ արել գիտական խորհրդի նիստ հրավիրել՝ «հայոց լեզու», «հայոց պատմություն» առարկաները պարտադիրից հանելու վերաբերյալ: Գեւորգյանի ուղարկած նամակը, սակայն, երիտասարդներին չէր բավարարել, ինչի պատճառով սկսել էին լուռ բողոքի ակցիա իրականացնել նրա աշխատասենյակի առաջ: