Ապրիլի 1-ից հետոյի հետ կապված տեղեկություն չեմ կարող հիմա հաղորդել. փոխվարչապետը՝ գազի գնի հնարավոր բարձրացման մասին
28/11/2019 schedule13:40
Հայաստանում սպառողի համար գազի գինը մինչեւ 2020 թվականի ապրիլի 1-ը չի բարձրանա: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
«Ապրիլի 1-ից հետոյի հետ կապված տեղեկություն չեմ կարող հիմա հաղորդել: Բանակցություններն ընթացքի մեջ են: Բանակցում ենք, որպեսզի ամեն ինչ անենք, որ չլինի այնպիսի գնային տատանում, որը բեռ կամ պրոբլեմատիկ լինի թե՛ հասարակ սպառողի, թե՛ տնտեսության համար»,- ասաց Գրիգորյանը:
Անդրադառնալով հարցին՝ արդյոք հայտարարությունը, թե գազի գինը մինչեւ ապրիլի 1-ը չի բարձրանալու, ուղիղ մեսիջ է, որ ապրիլի 1-ից հետո բարձրացում է լինելու, փոխվարչապետն ասաց, որ եթե դա լիներ ուղիղ մեսիջ, կասվեր ուղիղ մեսիջով:
«Եթե չի ասվում ուղիղ մեսիջով, նշանակում է, որ բանակցվում է, եւ կան հարցեր, որոնք դեռեւս ճշտման ենթակա են»,- ասաց Գրիգորյանը:
Հարցին՝ արդյո՞ք Հայաստանը բանակցում է այլ երկրների, օրինակ՝ Իրանի հետ՝ սպառողների համար գազ ձեռք բերելու նպատակով, Գրիգորյանը պատասխանեց, որ գազի հետ կապված բանակցություններն ու քննարկումները բազմակողմ են։