«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը քաղաքական բոյկոտ հայտարարեց ու լքեց ԱԺ նիստերի դահլիճը
Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն այսօր քաղաքական բոյկոտ հայտարարեց ու լքեց խորհրդարանի նիստերի դահլիճը: Այս մասին հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը․
«Երկու օր է՝ Ծառուկյանի մի նախադասությունը, որը վերաբերում էր ներդրումներին, դարձել է մառազմի, մազոխիզմի փառատոն: Թեման այն մասին էր, որ ներդրումները Հայաստանում հնարավոր չէ իրականացնել, եւ վառ օրինակ էր բերվել։ Մեր գործընկերներից մեկն ասաց՝ քանի գլխանի եք․ ուղիղ այնքան, որքան մեզ ձայն են տվել։ Մենք այս պայմաններում չենք կարող աշխատել, որովհետեւ ԱԺ-ն դարձել է մի նախադասություն փոշիացնելու վայր։ Մենք այսօր լքում ենք խորհրդարանը, եւ դուք եք պատասխան տալու, թե ինչու մենք չկարողացանք մեր հարցերը ուղղել կառավարությանը: Քաղաքական բոյկոտ ենք անում»,- ասաց Աբովյանը:
Նշենք, որ լիագումար նստաշրջանի չորեքշաբթի օրը ԱԺ պատգամավորների ու կառավարության ներկայացուցիչների միջեւ հարց ու պատասխան է։ Այն կմեկնարկի 16։30։