ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության սպորտի գծով փոխնախարար Գեւորգ Լոռեցյանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպանը՝ Լեւոն Սահակյանը: Նշենք, որ Լոռեցյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ:
«Իմ պաշտպանյալը մեղքը չի ընդունել, համաձայն չէ առաջադրված մեղադրանքին, ապավինում է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատությանը եւ հուսով է, որ օբյեկտիվ քննության արդյունքում կվերականգնվի իր բարի համբավը»,- մեր զրույցում ասաց պաշտպանը:
Օրեր առաջ Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր նախաքննական մարմնի միջնորդությունը եւ երկու ամսով կալանավորել Գեւորգ Լոռեցյանին: Մեր հարցին ի պատասխան՝ պաշտպանն ասաց, որ դատարանի այս որոշումը բողոքարկելու են Վերաքննիչ դատարան: «Պարզապես հորդորում եմ բոլորին հարգել անմեղության կանխավարկածի սկզբունքը»,- հավելեց Լեւոն Սահակյանը: Մեր հարցին, թե կալանավորման միջնորդության քննարկման ժամանակ գրավի միջնորդություն ներկայացրել էին, պաշտպանը դրական պատասխան տվեց, սակայն չասաց, թե ինչ չափի գրավի մասին է խոսքը:
Գործի մանրամասների վերաբերյալ մեր մյուս հարցերին պաշտպանը չպատասխանեց՝ նշելով, որ դրանք նախաքննական գաղտնիք են:
ԿԳՄՍ սպորտի գործով փոխնախարար Գեւորգ Լոռեցյանին ԱԱԾ-ն բերման էր ենթարկել սույն թվականի դեկտեմբերի 4-ին, ապա՝ առանձնապես խոշոր չափերի կասկածանքով ձերբակալել: Նույն կասկածանքով՝ բերման էին ենթարկվել եւ ձերբակալվել Լոռեցյանի վարորդն ու ՀՀ-ում գործող ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահը, որը միաժամանակ հանդիսանում է նաեւ մի շարք մատակարարող ընկերությունների փաստացի ղեկավարը: