Խաժակյանը դեռ չգիտի՝ կշարունակի՞ լինել ավագանու անդամ, թե՞ ոչ. սպասում է Մարուքյանի ելույթին
Երեւանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը դեռ չգիտի՝ կշարունակի՞ լինել ավագանու անդամ, թե՞ ոչ: Անդրադառնալով «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ, Ազգային ժողովի պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հայտարարությանը՝ Խաժակյանն ասաց. «Քիչ անց պարոն Մարուքյանը ելույթ կունենա Ազգային ժողովում, որից հետո ամեն ինչ պարզ կլինի»:
Խաժակյանից հետաքրքրվեցինք, թե ինչն է ավագանուց իրեն հետ կանչելու պատճառը, նա նշեց, որ այդ հարցի պատասխանը եւս պարզ կլինի Էդմոն Մարուքյանի ելույթից հետո: «Լույս» խմբակցության ղեկավարը հորդորեց զանգահարել եւ պատճառների մասին հարցնել Մարուքյանից:
Հիշեցնենք, որ մոտ մեկ ժամ առաջ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել էր, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն այժմ քննարկում է Երեւանի ավագանիում իր միակ անդամին՝ Դավիթ Խաժակյանին, հետ կանչելու եւ ավագանիում նրա գործունեության շարունակության նպատակահարմարության հարցը: