Եթե հակահայ գործունեություն ծավալեի, ՀՖՖ-ում չէի լինի Վանեցյանի տեղակալը, որը նաեւ ԱԱԾ տնօրեն էր. Մելիքբեկյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նորընտիր նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը մեկնաբանել է իր գործունեությունը Epress կայքում: Նա նախագահ ընտրվեց այսօր՝ դեկտեմբերի 23-ին, ՀՖՖ արտահերթ ժողովի ժամանակ: Դրանից հետո պատասխանեց լրագրողների հարցերին՝ անդրադառնալով նաեւ իր ընդդիմախոսների հիմնական դիտարկումներից մեկին, որը վերաբերում է իր լրագրողական գործունեությանը:
- Ինչպե՞ս կգնահատեք ընտրությունները:
- Արդեն իմ խոսքում ասել եմ, որ սրանք վերջին երկար տարիների ընթացքում առաջին մրցակցային ընտրություններն էին: Դա արդեն շատ դրական գործընթաց է հայկական ֆուտբոլում: Ես բոլորին սիրում եւ հարգում եմ՝ ե՛ւ գործկոմի նախկին անդամներին, ե՛ւ ներկա գործկոմի անդամներին, որոնց հետ պատրաստ եմ աշխատել: Եթե հրապարակային կամ ոչ հրապարակային որեւէ մեկը դեմ է արտահայտվել, բացարձակապես չի նշանակում, որ հայկական ֆուտբոլում որեւէ անջրպետ լինելու է: Ես նրա համար եմ, որպեսզի նման ոչինչ չլինի: Ես մի մարդ եմ, որը երբեք չի ունեցել ակումբային շահեր, երբեք ոչ մի ակումբում չի եղել: Ես սպասարկելու եմ բոլոր ակումբներին եւ ամբողջապես հայկական ֆուտբոլի շահերը:
- Երբ հայտնի դարձավ, որ առաջադրվելու եք որպես ՀՖՖ նախագահի թեկնածու, մամուլում տարածվում էին Ձեր հոդվածներ, որ Դուք միշտ կոչ եք արել խուսափել ծառայությունից, եւ նշվում էր, որ Դուք պետք է լինեք նվիրյալ: Որքանո՞վ են համատեղելի այս կոչը եւ Ձեր նվիրյալ լինելը (խոսքը հիմնականում epress-ում Ձեր գործունեության մասին է): Մյուս թեկնածուն ասում էր, որ իշխանությունից աջակցություն ունեք:
- Մի քանի օր առաջ մյուս թեկնածուն (խմբ. նկատի ունի Թովմաս Գրիգորյանին) մամուլում ասաց, որ իշխանության թեկնածուն ինքն է: Ինչ վերաբերում է epress.am անկախ լրագրողների ցանց ՀԿ-ն Հայաստանում գրանցված հասարակական կազմակերպություն է, որը... երբ Դուք ասում եք խուսափել ծառայությունից... դրանք ասում են մարդիկ, որոնք չեն պատկերացնում՝ ինչ եմ ես արել որպես քաղաքական լրագրող, նրանք չեն պատկերացնում հավանաբար եւ չեն հասկանում, որ գոյություն է ունեցել ապակոնտեքստավորում, իմ քաղաքական գործունեության լայն կոնտեքստից հանվել են որոշ կտորներ, եւ դա հրամցվել է ինչ-որ կերպ դա հրամցվել է: Նաեւ մոռանում են այն փաստը, որ ես աշխատել եմ 1 տարի ՀՖՖ-ում մի մարդու տեղակալ, որը նաեւ զբաղեցրել է ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնը: Եթե որեւէ կերպ ես, այսպես կոչված, չակերտավոր (որովհետեւ դա ծիծաղելի է) հակահայ գործունեություն ծավալեի, ես չէի աշխատի այդ պաշտոնում, որպես Արթուր Վանեցյանի տեղակալ, որը նաեւ ԱԱԾ տնօրեն է: Դրանք դատարկ շահարկումներ են: Ես ֆուտբոլի նվիրյալ եմ, հայկական ֆուտբոլի նվիրյալ եմ: Դրա մասին կարող են փաստել շատերը: Ես բազմաթիվ տարիներ խոսել եմ հայկական ֆուտբոլի մասին, հեղինակային հաղորդում եմ ունեցել այլ լրագրողների եւ հետ: Ցանկանում եմ, որ մենք զերծ մնանք շահարկումներից եւ խոսենք միայն ֆուտբոլի մասին, որովհետեւ մեզ այսօր պետք է միասնականություն:
- Մարինա Թաշչյանը հայտարարեց, որ նրա հետ տարաձայնությունների պատճառով ՀՖՖ ղեկավարության կողմից հնչել է հնարավորություն, որ Հենրիխ Մխիթարյանը չի  հրավիրվի հավաքական:
- Նման բան հնարավոր չէ, որովհետեւ ա, ես անգամ չեմ կարող մտածել նման բան, եւ բ, Հայաստանի հավաքականի կազմն ընտրում է մարզիչը: Եվ ես չեմ պատկերացնում մի մարզչի, որն այսօր Հենրիխ Մխիթարյանին չի հրավիրի հավաքական: Կարծում եմ՝ դա էմոցիոնալ հայտարարություն էր: