ՈՒԽ նախագահ Դավիթ Ափոյանը վկայի կարգավիճակ ունի
Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանը բերման է ենթարկվել վկայի կարգավիճակով: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Նրա խոսքով՝ Ափոյանը բերման է ենթարկվել Քննչական կոմիտեի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում մոտ մեկ շաբաթ առաջ տեղի ունեցած խուլիգանության դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Դավիթ Ափոյանն այսօր բերման է ենթարկվել Ոստիկանության Մարաշի բաժին: Մեր տեղեկություններով՝ խոսքը դեկտեմբերի 20-ին ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի բակում տեղի ունեցած վիճաբանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի մասին է: