Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության նախագահի լրատվական ծառայությունը հայտնում է, որ Բակո Սահակյանը հունվարի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին՝ ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
«Մեծարգո՛ Լեւոն Հակոբի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում Դուք մեծ ավանդ եք ունեցել Հայաստանի եւ Արցախի կայացման, զարգացման ու զորացման գործում:
Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք հայրենիքին, եղել եք հարազատ ժողովրդի կողքին, պայքարել եք նրա նվիրական իղձերի իրականացման, ազատության ու անկախության համար, Ձեր անգնահատելի մասնակցությունն եք բերել Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը եւ ազատամարտի կազմակերպմանը:
Այս հիշարժան օրը մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»,- ասված է ուղերձում: