ՀՀ գլխավոր դատախազությունը Երեւան քաղաքի կենտրոնի նստավայրում ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի գործով արտահերթ նիստ է նախաձեռնել:
Նիստը տեղի կունենա այսօր:
Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը: Նա հավելեց, որ արտահերթ նիստ հրավիրելու պատճառը Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի վատթարացումն է, նիստի ընթացքում կքննվի Գրիգորյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ հարցը:
«Ձեռք են բերվել առողջական վիճակի կտրուկ վատացման մասին նոր տվյալներ, ինչի պատճառով անմիջապես համապատասխան գրություն է հղվել դատարան՝ հարցը հրատապության կարգով քննարկելու համար»,- ասաց Աբրահամյանը:
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը երկու օր առաջ «Երեւան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից տեղափոխվել է «Նաիրի» ԲԿ, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Այսօր բժշկական կենտրոնից մեր հարցին ի պատասխան՝ ասացին, որ երեկվա համեմատ Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակում զգալի փոփոխություն չկա։ Նրա շաքարը նորմայից բարձր է, բայց իր համար՝ կայուն։ Նա շնչում է ինքնուրույն, գիտակցություն ունի։