Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում Ռազմիկ Աբրահամյանի եւ Արսեն Դավթյանի գործով դատական նիստի ընդմիջման ժամանակ ապօրինի որդեգրման հետեւանքով երեխաներին կորցրած ծնողների եւ Ռազմիկ Աբրահամյանի միջեւ վիճաբանություն եղավ:
Մասնավորապես, մայրերից Հայկուհի Խաչատրյանը, մոտենալով Ռազմիկ Աբրահամյանին, հետաքրքրվեց, թե ինչպես է նրա առողջական վիճակը, ապա ասաց. «Մենք ձեզ մաղթում ենք, որ այնքան առողջ լինեք, մինչեւ մենք գտնենք մեր երեխաներին»: Սրան ի պատասխան՝ Ռազմիկ Աբրահամյանն ասաց. «Ծննդատները ընդհանրապես որդեգրման հետ ոչ մի առնչություն չունեն»:
Հայկուհի Խաչատրյանը, դիմելով Աբրահամյանին, ասաց. «Դուք ինձ ասացիք՝ երեխան մահացել է, բայց իմ երեխան մահացած չէ»: Սրան արձագանքելով՝ Աբրահամյանն ասաց. «Է, գնացեք, հետազոտեք, գտեք նրան»: Հայկուհի Խաչատրյանն էլ հարցրեց, թե ինչպես գտնի, եթե Աբրահամյանն անձամբ է ներկա գտնվել իր ծննդաբերության ժամանակ:
Այնուհետեւ դիմելով նրա պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանին՝ Հայկուհի Խաչատրյանն ասաց, որ Գլխավոր դատախազի խոսքով՝ պաշտպանը ներկա է եղել «Կուժ» ռեստորանում կայացած հանդիպմանը: Սամվել Դիլբանդյանը հայտարարեց, թե Խաչատրյանը ուղղորդվում է՝ պնդելով, որ ինքը որեւէ գործարքի չի գնացել: