Մաղթում ենք՝ այնքան առողջ լինեք, մինչեւ մենք գտնենք մեր երեխաներին. Հայկուհի Խաչատրյանը՝ Ռազմիկ Աբրահամյանին
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում Ռազմիկ Աբրահամյանի եւ Արսեն Դավթյանի գործով դատական նիստի ընդմիջման ժամանակ ապօրինի որդեգրման հետեւանքով երեխաներին կորցրած ծնողների եւ Ռազմիկ Աբրահամյանի միջեւ վիճաբանություն եղավ:
Մասնավորապես, մայրերից Հայկուհի Խաչատրյանը, մոտենալով Ռազմիկ Աբրահամյանին, հետաքրքրվեց, թե ինչպես է նրա առողջական վիճակը, ապա ասաց. «Մենք ձեզ մաղթում ենք, որ այնքան առողջ լինեք, մինչեւ մենք գտնենք մեր երեխաներին»: Սրան ի պատասխան՝ Ռազմիկ Աբրահամյանն ասաց. «Ծննդատները ընդհանրապես որդեգրման հետ ոչ մի առնչություն չունեն»:
Հայկուհի Խաչատրյանը, դիմելով Աբրահամյանին, ասաց. «Դուք ինձ ասացիք՝ երեխան մահացել է, բայց իմ երեխան մահացած չէ»: Սրան արձագանքելով՝ Աբրահամյանն ասաց. «Է, գնացեք, հետազոտեք, գտեք նրան»: Հայկուհի Խաչատրյանն էլ հարցրեց, թե ինչպես գտնի, եթե Աբրահամյանն անձամբ է ներկա գտնվել իր ծննդաբերության ժամանակ:
Այնուհետեւ դիմելով նրա պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանին՝ Հայկուհի Խաչատրյանն ասաց, որ Գլխավոր դատախազի խոսքով՝ պաշտպանը ներկա է եղել «Կուժ» ռեստորանում կայացած հանդիպմանը: Սամվել Դիլբանդյանը հայտարարեց, թե Խաչատրյանը ուղղորդվում է՝ պնդելով, որ ինքը որեւէ գործարքի չի գնացել: