«Գրեմի» մրցանակի ղեկավարին հեռացրել են. նա մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու համար
«Գրեմիի» մրցանակաբաշխությունից 10 օր առաջ ԱՄՆ ձայնագրման արվեստի ու գիտության ազգային ակադեմիայի նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Դեբորա Դուգանը ժամանակավորապես հեռացվել է: Այս մասին հայտնում է Variety պարբերականը: Նշվում է, որ պաշտոնյան, որը նաեւ զբաղվում էր «Գրեմի 2020»-ի կազմակերպչական աշխատանքներով, մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման համար:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ Դուգանին մեղադրել է կազմակերպության բարձրաստիճան կին պաշտոնյաններից մեկը, սակայն հայտնի չէ, թե կոնկրետ ինչ մեղադրանքներ են, եւ ով է ներկայացրել: Կազմակերպությունում ծառայողական քննություն է անցկացվում: Այդ ընթացքում ղեկավարի պաշտոնակատարը կլինի Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Հարվի Մեյսոն կրտսերը:
61-ամյա Դուգանն ակադեմիայի առաջին կին ղեկավարն է: Նա պաշտոնն ստանձնել է 2019 թ. օգոստոսին: Իր հարցազրույցներից մեկում ասել է, որ ցանկանում է փոփոխություններ անել, որպեսզի մրցանակն ավելի բազմապլան դառնա: Նրա այդ ցանկությունը շատերը բացասաբար են ընդունել, քանի որ ակադեմիան միշտ պահպանողական կազմակերպություն է եղել:
«Գրեմիի» մրցանակաբաշխությունը հունվարի 26-ին է: Անցկացվելու է Լոս Անջելեսի «Ստեյփլզ սենթր» մարզահամերգային համալիրում: