Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ տարեցտարի մրցակցությունն ավելի կուժեղանա։
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հրապարակել է լուսանկարներ մրցաշարի ընթացքից:
Երևանում «Հրաշագործը» ներկայացման տոմսերն այն արագությամբ են սպառվում, ինչպես սովի տարիներին սև հացն է սպառվել, մեկ հրավիրատոմս կամ տոմս եթե ուզես, չես ճարի:
Մրցանակը հայտարարվել է ամսագրի կողմից անցկացվող աշխարհի լավագույն բանկերի 30-րդ ամենամյա մրցանակաբաշխության շրջանակում։
Այն նվիրվել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վահե Շահվերդյանի հիշատակին:
Ալեքսե՛յ, աշխարհը չի մոռացել քո կարևոր ուղերձը. մենք բոլորս չպետք է վախենանք, դիմակայենք բռնապետերին և ավտորիտարիզմին։
«Օսկարի» 95–րդ արարողության ժամանակ ոչ միայն հայտնի աստղերն են զարմացրել իրենց տեսքով, այլ նաև ավանակը, որը բոլորին երևացել է բեմում։
Մրցանակաբաշխության աֆթերփարթիին աստղերն ավելի բաց, գունեղ ու էլեգանտ տեսք ունեին։
«Օսկար» 95-րդ մրցանակաբաշխության ժամանակ «Լավագույն օրիգինալ երգ» բլոկբաստերը հաղթել է այնպիսի «ծանր քաշայինների», ինչպիսիք են Լեդի Գագան և Ռիհաննան:
Հոլուվուդյան աստղերը իրենց կերպարներով երեկ ցնցել էին օսկարասերներին։
Լոս Անջելեսում ուշ երեկոյան ավարտված «Օսկար»-ի արարողությունը Լեդի Գագայի հաղթական երեկոն էր, թեև նա չստացավ բաղձալի ոսկե արձանիկը։
Լոս Անջելեսում ավարտվել է «Օսկար»-ի 95-րդ մրցանակաբաշխությունը։
«Օսկար» մրցանակաբաշխությունը 1961 թվականից ի վեր առաջին անգամ չի մեկնարկելու կարմիր գորգով։
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերը, Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Ադդէ Հովասափ
Արշավի մեկ այլ հաղթող նշել է, որ օգտվում է տարբեր բանկերի ծառայություններից, սակայն իր հիշողության մեջ առաջին դեպքն է, երբ արշավի է մասնակցում՝ առանց հավելյալ ջանքերի ու ծախսերի։
Փոխանցում հնարավոր է նաև բանկի Առցանց վճարումների հարթակով և մասնաճյուղային ցանցում: Գումարը ստացողի քարտին մուտքագրվում է րոպեների ընթացքում:
«Արտավազդ» թատերական մրցանակաբաշխությունը, ավանդույթի համաձայն, կանցկացվի մարտի 27-ին՝ Թատրոնի միջազգային օրը:
Մեր այսօրվա հերոսներն այս բարդ ժամանակահատվածում չեն դադարել երազել, չեն դադարել ստեղծագործել, ձևակերպել իրենց նպատակը և գնալ դեպի այդ նպատակը»։
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի է ունեցել «Մեր ժամանակների հերոսը» խորագրով մրցանակաբաշխությունը:
Վարչապետ Փաշինյանը բոլոր մրցանակակիրներին և «Մեր ժամանակների հերոսը» հաղորդման բոլոր մասնակիցներին հրավիրել է բեմ և շնորհակալություն հայտնել ստեղծագործ աշխատանքի համար:
Հաղթողներն ընտրվել են` հաշվի առնելով գործարքների ծավալը, շուկայում մասնաբաժինը, համաշխարհային ծածկույթը, հաճախորդների սպասարկման որակը, մրցակցային փոխարժեքները և նորարարական տեխնոլոգիաների կիրառումը:
Կինոարվեստի և գիտության ամերիկյան ակադեմիայի մամուլի ծառայությունը հայտարարել է, որ «Օսկար»-ի 95-րդ մրցանակաբաշխությունը տեղի կունենա 2023 թվականի մարտի 12-ին:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթին մասնակցող մարզիկների անվանացանկը:
Դափնեկիրները մրցանակի են արժանացել «իրենց երկրներում քաղաքացիական հասարակությունը ներկայացնելու համար»։
Ամերիաբանկն արժանանում է «Տարվա բանկ» մրցանակին արդեն ութերորդ անգամ:
Հիմա մեզ մոտ յուրաքանչյուր մարդ տարբեր հոգեվիճակում է, անգամ՝ նույն ընտանքիում ապրող մարդիկ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «ՀՀ վարչապետի գավաթ» լողի սիրողական մրցաշարի պարգևատրման արարողությանը:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալի հավաստմամբ՝ արվել է ամեն ինչ մրցաշարի մասնակիցների անվտանգությունը լավագույնս ապահովելու համար. Սևանա լճում աշխատում են ԱԻՆ ջրափրկարարները՝ 6 մոտորանավակներով:
Հուլիսի 10-17-ը կինոարվեստի երկրպագուները հնարավորություն կունենան վայելելու ամենամյա կինոտոնը:
Վենետիկում կայանալիք հատուկ միջոցառումների ընթացքում տեղի կունենա Aurora Dialogues երկու քննարկում:
«Հանրապետություն» մրցանակը յուրաքանչյուր բնագավառի համար շնորհվում է համանուն վկայագրի, կրծքանշանի և դրամական պարգևի ձևով:
Ներկայացվել են 2022 թվականի հետազոտությունների արդյունքները։
ՀՀ ԳԱԱ նախագահ, ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանը, շնորհավորելով ամերիկահայ գիտնականին՝ Նոբելյան մրցանակի արժանանալու կապակցությամբ:
Բացման միջոցառումը կանցկացվի հունիսի 15-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։
«Ո՛չ, ոչ թե եղբայրս, այլ ես պետք է ռինգում լինեմ Ուիլ Սմիթի հետ։ Ես նրան ոչնչացնելու եմ»,- հայտարարել է նա։
Այս տարի ևս միջազգային կինոտոնը հանրությանը կներկայացնի մրցութային կինոնկարներ աշխարհի տարբեր երկրներից
NBC News-ին տված մեկնաբանությունում դերասանն ասել է․ «Ընդունում ու հարգում եմ Ակադեմիայի որոշումը»։
Հոլիվուդյան դերասան Ուիլ Սմիթը Ամերիկյան կինոակադեմիայի 94-րդ մրցանակաբաշխության ժամանակ բարձրացել էր բեմ և հարվածել հաղորդավար Քրիս Ռոքին:
Միլիարդատերերի ամենամեծ թիվը նախկինի պես բաժին է ընկնում ԱՄՆ-ին (735), երկրորդ տեղում Չինաստանն է (607), այնուհետև Հնդկաստանը (166), Գերմանիան (134) և Ռուսաստանը (83):
Իմ գնալն ու եղելությունը ներկայացնելն անիմաստ դարձավ, եւ ես դա չեղարկեցի:
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նաեւ կազմակերպչական ողջ թիմին՝ հրաշալի և հուզումնառատ միջոցառում կազմակերպելու համար։
«Արտավազդ» ամենամյա թատերական մրցանակաբաշխությունը, որն ավանդաբար անցկացվում է Թատրոնի համաշխարհային օրը՝ մարտի 27-ին, ի մի է բերում նախորդ տարվա կատարված աշխատանքները:
Այս տարի ավելացել է ևս երկու անվանակարգ՝ «Լավագույն պլաստիկ ներկայացում» եւ «Լավագույն թատերագիտական հոդված»:
Մրցանակակիրներին պարգևատրեցին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը, նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը և ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
ՀՀ կառավարության ռազմավարական նպատակներից է առողջ ապրելակերպի խթանումն ու սպորտի զարգացումը:
Ժամկետը խնդրվում է երկարաձգել մինչև մարտի 31-ը՝ «պատմական և աննախադեպ իրադարձությունների լույսի ներքո»։
Մրցանակաբաշխությունը տեղի կունենա մարտի 27-ին։
Արսեն Պետրոսյանի առաջին սոլո ալբոմը՝ «Չարենցավան․ Երաժշտություն՝ դուդուկի համար», լույս է տեսել 2015 թվականին ԱՄՆ-ում և մեծ հաջողություն ունեցել։
1-ին տեղի համար սահմանված է 1.000.000 դրամ, 6-ից10-րդ տեղերի համար՝ 75.000-ական դրամ մրցանակ:
ԱՊՀ անդամ երկրների 15-րդ երիտասարդական Դելփյան խաղերի՝ Հայաստանի հաղթողներն են.
Ամփոփվել է առողջապահության նախարարության և կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության համատեղ «Պատվաստվի՛ր և կանխարգելի՛ր COVID-19-ը» մրցույթը:
Նախնադարյան քարտեզներում մի կոդ գրեցինք՝ «Արմենիա», և այդ կոդը թույլ տվեց մեզ լեգիտիմ իրավունք ունենալ լինելու 21-րդ դարում, զարգանալու և աշխարհին նորություններ և նորարարություն տալու:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Էջմիածնում մասնակցել է «Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի գավաթի» 2-րդ մարզաձևի` սիրողական կրոսավազքի մրցաշարի մրցանակաբաշխության արարողությանը:
«Ժանգոտ կողպեքի» հիմք է հանդիսացել ԱԺ-ի՝ այս տարվա օգոստոսի 2-ից լրագրողների իրավունքները սահմանափակող իրավական նոր կարգավորումների ընդունումը։
ԻԱԿ-ի մեր գործընկերները առաջնորդվել են, հավանաբար, այլ չափորոշիչներով։
Նախագահ Սարգսյանը խոսել է Վարդան Գրեգորյանի մասին, նշել, որ նա թեև 2021թ․ հեռացավ կյանքից, սակայն նրա ժառանգությունն ապրում է և շարունակելու է ապրել:
«Ջուլիեն Լուսենգեի բացառիկ ձեռքբերումները հիշեցնում են մեզ այն մասին, թե ինչ ազդեցություն կարող է ունենալ մեկ մարդը նույնիսկ անհաղթահարելի թվացող ճնշման եւ ռիսկերի հանդիպելիս:
Շնորհավորելով բոլոր ուսուցիչներին՝ նախարար Վահրամ Դումանյանը նրանց շնորհակալություն և երախտագիտություն է հայտնել կատարած աշխատանքի համար:
Երբ Հայաստանում փոխվեց իշխանությունը, ժողովրդական և վաստակավոր արտիստի կոչման ավելի քիչ մարդիկ սկսեցին արժանանալ:
Մոդելն անմիջապես գրավել է բոլոր լուսանկարիչների ուշադրությունը։
Մեկ տարվա կտրվածքով մշտադիտարկման են ենթարկվել ԶԼՄ-ներում տեղ գտած հրապարակումներն ու տեսանյութերը, ինչպես նաև օգտագործվել է ավտոմատացված «Ռումորս» մոնիթորինգային համակարգը:
ԱԻՆ-ի՝ հանրության հետ թափանցիկ, բաց ու կառուցողական աշխատելաոճի ձևավորման հարցում հատկապես մեծ է լրատվամիջոցների դերը:
Առաջին պլանի լավագույն դերասան՝ Հրաչյա Գյումբալյան (Քրիստոֆեր դերի համար)։
Ես իսկապես չէի սպասում այս ամենին:
Հեռուստաալիքը ընդգծում է, որ յոթ տարի առաջ արարողությունը դիտել է ավելի քան 40 մլն հանդիսատես:
Գավառական այն մոտեցումը, թե ամեն մեկին մի բան տանք՝ պրոֆեսիոնալ մրցանակաբաշխության մեջ երբեք չի կարող կիրառվել:
ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ հոբելյանական 20-րդ մրցանակաբաշխությունը նվիրված էր ՀՀ ժողովրդական արտիստ, մրցանակաբաշխության հիմնադիր Երվանդ Ղազանչյանի հիշատակին:
Մրցանակաբաշխությանը թատրոնի նվիրյալներից որևէ մեկը կարժանանա Երվանդ Ղազանչյանի անվան հատուկ մրցանակին, նախատեսվում է մրցանակներ շնորհել նաև «Թատրոնին անբասիր ծառայության համար»:
Թատրոններում տաղանդավոր մարդիկ գլուխները կախ աշխատել են՝ իրենց գործն են արել, հետաքրքրիր աշխատանքներ ստեղծել:
Կիրակի օրը տեղի է ունեցել «Ոսկե գլեբուս» հեղինակավոր մրցանակաբաշխությունը: Մրցանակների առյուծի բաժինը ստացել են բրիտանական ֆիլմարտադրողներն ու ֆիլմերը՝ տանելով ամենապրեստիժային մրցանակների 40 տոկոսը:
Ծանոթացա ադրբեջանցի մասնակիցների հետ, որոնց հետ միասին փորձում էի ծրագրեր մշակել՝ կենտրոնում դնելով մարդուն ու արվեստը: Պատերազմը գլխիվայր շուռ տվեց ամեն ինչ:
Դեռ բազմաթիվ հայ գերիներ են գտնվում Ադրբեջանում:
Գնացել և որոշել է ստեղծել այնպիսի խաղալիքներ երեխաների համար, որ նրանց կսովորեցնի կառուցել, նրանց կսովորեցնի ստեղծել, նրանց կսովորեցնի արարել:
Արդեն երկրորդ տարին է, որ մեր պետության ամենակարևոր տոնը՝ Անկախության օրը, մենք նշում ենք «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակաբաշխության շրջանակներում:
Նիկոլ Փաշինյանը նկատեց, որ իրենց մրցանակը ստանալով՝ հերոսները շնորհակալություն են հայտնում կառավարությանը: Իրականում կառավարությունն է շնորհակալ այդ մարդկանց:
Հավաքական մրցանակը կշրջի զորամասից-զորամաս, դիրքից խրամատ՝ մեր ժամանկների հերոսներին հիշեցնելով՝ «Եվ այդ մեկ մարդը դու ես»:
Հատուկ մրցանակը կլինի հանրապետության բոլոր 20 կենտրոններում և յուրաքանչյուրիս անունից կհիշեցնի. «Հարգելի բուժաշխատողներ, Դուք մեր ժամանակների հերոսներն եք»:
Յուրաքանչյուր շաբաթ հեռարձակվող հաղորդաշարը բացահայտել է 70-ից ավելի ձեռներեցների, ներկայացրել նրանց հաջողության պատմությունը:
Հրանտ Դինքի սպանության վերաբերյալ դատավարությունը ձգվում է ավելի քան 10 տարի և դեռևս չի գտել իր հանգուցալուծումը:
Վավերագրական ֆիլմը Գեղարքունիքի Լիճք գյուղի կանանց մասին է, որտեղ տղամարդիկ տարվա մեծ մասը լինում են արտագնա աշխատանքի, իսկ կանայք այդ ընթացքում դառնում են տան տղամարդը:
Ժամկետների որոշակիացման դեպքում կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն։
93-րդ «Օսկար» մրցանակաբաշխությունը, որը նախատեսված է 2021թ. փետրվարի 28-ին, կարող է հետաձգվել:
Թեժ մրցկացություն է լինելու, 45 ներկայացումներ մրցելու են ընդամենը 14 տեղի համար:
Երևանի Քաղաքապետարանը և Հայաստանի թատերական գործիչների միությունը՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ ներկայացնում են տարվա գլխավոր թատերական իրադարձությունը՝ «Արտավա
Մրցանակաբաշխությունը կայացել է երեկ երեկոյան: Լյուսի Քոչարյանին «Խիզախ կին» մրցանակը հանձնել են ԱՄՆ-ի առաջին տիկին Մելանյա Թրամփը եւ Պետքարտուղար Մայրք Փոմփեոն:
Ֆավորիտներից ոչ մեկը չհաղթեց 92-րդ «Օսկար» մրցանակաբաշխության «Լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում:
«Գրեմիի» մրցանակաբաշխությունից 10 օր առաջ ԱՄՆ ձայնագրման արվեստի ու գիտության ազգային ակադեմիայի նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Դեբորա Դուգանը ժամանակավորապես հեռացվել է:
Մրցանակակիրներից բացի մրցանակաբաշխությանը ներկա էին նաեւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավարներ, գործարարներ, արտադրողներ, բուժհաստատությունների ղեկավարներ, եւ այլք:
Մրցույթի հայտերը գնահատել է փորձագիտական հանձնաժողովը, ընտրվել է 16 հայտ, հաղթող է ճանաչվել 5-ը։
ATN 2019 Հայաստանյան ներդրող անվանակարգում մրցանակակիրն է «Սինոփսիս Արմենիա»-ի նախագահ Երվանդ Զորյանը: Նա Միացյալ Նահանգներում ունի 35 պատենտ, ինչպես նաև 4 գրքերի և 350 ցիտված հոդվածների հեղինակ է։
91-ամյա իտալացի ռեժիսոր, սցենարիստ Լինա Վերտմյուլերը պատվավոր «Օսկար» մրցանակի է արժանացել կինեմատոգրաֆիայում ունեցած ավանդի համար:
«Ավրորա» ֆորումի մասնակիցներն այսօր՝ հոկտեմբերի 20-ին, այցելել են Ծիծեռնակաբերդ եւ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։
Հայաստանի եզդի համայնքի անունից ևս մեր երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ:
«Երկրները մեկ հարկի տակ» համաժողով-ցուցահանդեսի առողջապահական հատվածում արտերկրի եւ ՀՀ շատ բուժհաստատություններն են մասնակցել:
Մեծ էկրանով ցուցադրվում են մարդիկ ու պատմություններ, որոնք իրենց աշխատանքով հասել են հաջողությունների:
Հաղթողները պարգևատրվելու են հոկտեմբերի 29-ին Փարիզում տեղի ունենալիք Եվրոպական ժառանգության մրցանակաբաշխության արարողության ընթացքում։
Մենք գիտենք, թե Հայաստանի շրջաններում ինչպիսի մշակութային քաղց է, մարդիկ ընդհանրապես չեն առնչվում արվեստին եւ մշակույթին:
Թատրոնում երբեւէ քաղաքական գործունեություն կամ քարոզ ծավալելու մտադրություն եւ փորձ չի եղել, քանի որ մշակույթը վեր է քաղաքականությունից եւ մենք հավատում ենք մեր գործի կարեւորությանը:
Ամոթ է, որ իմ կատեգորիայի դերասանը դրա մասին խոսի: Ես չէ, որ իրենց պիտի ասեմ, որ անհարմար է:
17 տարեկանից թատրոնում եմ եւ չեմ դադարում լինել այնտեղ, որովհետեւ դերասանի հոգին լցվում է թատրոնով:
Չենք մասնակցում ոչ թե ինչ-որ կոնֆլիկտի պատճառով, այլ՝ կանոնակարգի հետ կապված անհամաձայնություններ կային:
Թատրոնը մշակութային օջախ է, որտեղ ներկայացվում են գեղեցիկն ու իրականը, կարեւորվում է յուրաքանչյուր ժեստ, դիմախաղ, խոսք:
Լավագույն դերասան անվանակարգում Խորեն Լեւոնյան՝ «Սասնա ծռեր» -Գաբրիել Սունդուկյանի անվան թատրոն:
BraVo մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է երկրորդ անգամ: Այն կոչված է ընդգծելու արտիստների նվաճումները՝ դասական և այլ ժանրի երաժշտության ոլորտում:
Նախագահությունը հաստատել է նաև մրցանակաբաշխության փորձագետների կազմը:
Ի դեպ, մրցանակաբաշխության կազմակերպիչները հոգ էին տարել, որպեսզի պահպանվեին նաեւ լսողության խնդիրներ ունեցող անձանց իրավունքները, եւ միջոցառման ընթացքում ապահովված էր նաեւ սուրդո թարգմանություն:
«Մենք լիովին գիտակցում ենք մրցանակի հեղինակության կարեւորությունը։ Նրա արժեքն են կազմում գիտական հանրության կողմից ընդունված լինելը, ճանաչված գիտնականների անունները»:
«Գրեմմի»-ի «Լավագույն օպերային ձայնագրություն» անվանակարգում Օրբելյանն առաջադրված էր Վերդիի «Ռիգոլետտո» օպերայի ձայնագրությամբ, սակայն մրցանակի չի արժանացել:
Լրագրողները որպես մրցանակ են ստացել Էմանուել Մակրոնի «Հեղափոխություն» եւ Ջասթին Թրյուդոյի «Ընդհանուր հայտարար» գրքերը:
Սերժ Թանկյանը «Ամերիկայի ձայնին» տված հարցազրույցի ժամանակ խոսել էր ֆիլմի հաղթանակի հնարավորությունների մասին, սակայն այդպես չեղավ:
Հայկական PR մրցանակաբաշխությունը հանրային կապերի (PR) ոլորտի տարվա ամենակարեւոր իրադարձությունն է։
Սա յուրօրինակ ֆիլմ է, որը լի է մարդկանց եւ ոչ միայն հայերի հույզերով։ Ես կարծում եմ՝ ֆիլմն ունի կինոակադեմիայի կողմից ճանաչվելու բոլոր հնարավորությունները:
Անդրեյս Ժագարսը Երեւանում աշխատանքներն իրականացրել է իր ամբողջ ստեղծագործական անձնակազմով, որում ընդգրկված են աշխարհի տարբեր երկրներից հագուստի լավագույն դիզայներները, բեմական նկարիչները:
Պիտի սառը ջուր լցնեմ ձեր ջրաղացներին եւ ասեմ, որ 2014 թվականի հունվարի մեկով մեր հաշվեհամարին եղել է 63 հազար դրամ եւ ունեցել ենք 8 միլիոն 700 հազար դրամ պարտք տարբեր հարկերի մասերով:
Մրցանակը գնահատական է հայրենական մեդիաբիզնեսում պրոֆեսիոնալ մասնագիտական աշխատանքի համար:
Միքայել Օհանջանյանի նախագիծը ներկայացնում է հույսի ինքնատիպ մեկնաբանություն. «Հույսը ինձ համար դինամիկ շարժում է, գործողություն, կյանքի կայծ, ես կասեի՝ հենց ինքը՝ կյանքը, հույս է...»:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունը հրապարակել է լուսանկարներ՝ միջոցառման ընթացքից:
Եվ ահա այսօր մենք ձգտում ենք վերադարձնել այն, ինչ ստացել ենք ավելի քան 100 տարի առաջ:
Որպես «Ավրորա» մրցանակի 2018 թ. դափնեկիր՝ Չո Լա Աունն ստանալու է 100,000 ԱՄՆ դոլարի պարգեւ, ինչպես նաեւ նվիրատվության շղթան շարունակելու հնարավորություն:
Հանդիպման ընթացքում սոցիալական արդարության իրենց ընկալումների, ինչպես նաեւ Հայաստան կատարած այցի մասին արտահայտվեցին մերօրյա հերոսները:
Դժբախտաբար փոփոխություններն իրենց հետ բերում են ե՛ւ լավ, ե՛ւ վատ բաներ, այսինքն երբեմն թացը խառնվում է չորի հետ: Վերջին իրադարձություներից հետո շատ հովանավորներ կարծես թե հետ քաշվեցին «Ոսկե ծիրան»-ից
Չի կարելի մշակույթը դիտարկել որպես փող տպող մեքենա: Վերջին մեկուկես, երկու տարիների ընթացքում մեզ մոտ մշակութային փառատոները խիստ կրճատվել է:
Հաղթող ճանաչվեցին հետևյալ նախագծերը. Արտյոմ Բաղդասարյան՝ «Իններորդ ալիք-Այվազովսկի», Ելենա Արշակյան՝ «Հարճը»,Մերի Աղախանյան՝ «Մոռացված բնակիչները»:
Պետք Է փորձենք արժանապատիվ դուրս գալ այս վիճակից, իսկ վիճակը հաճելի չէ ընդհանրապես:
Միայն թե չլինեն պատահական մարդիկ, որոնք կոչված չեն լինելու, բայց այնուամենայնիվ փորձում են ղեկավարի պաշտոն ստանձնել:
«Լուսէ» կենտրոնում տեղի ունեցած «Նույն արևի տակ» խորագրով միջոցառումը նպատակ ունի բարձրաձայնել հանրային վերաբերմունքի փոփոխության կարևորությունը հաշմանդամություն ունեցող երեխաների նկատմամբ:
Ընդդիմությունը նրա համար է, որ թույլ չտա, բայց ես չեմ կարող նման հարցին ճիշտ պատասխան տալ:
Միջոցառումն անցկացվեց Հայաստանի թատերական գործիչների միության և ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ:
Արդեն հայտնի է 2-րդ փուլ անցած աշխատանքների ցանկը, որոնք ներկայացվելու են «Արտավազդ» մրցանակաբաշխությանը:
Նրանց ստացած մրցանակները բաղադրիչներն են դառնալու հաջողությունների այն երկար շղթայի, որ երիտասարդները հետագայում էլ պետք է ունենան` ի փառս Հայաստանի և հայ ժողովրդի:
Լավ քաղաքացի լինելը ամեն քաղաքացու պարտականությունն է: Եթե ամեն մասնագետ, ամեն մարդ իր պարտականությունները ճիշտ կատարի ու ձգտի լինել լավագույնը, դա արդեն իսկ երկրի կայացման համար մեծ ներդրում կլինի:
Կարմիր գորգով կանցնեն երաժշտարվեստի հայտնի ու հետաքրքիր դեմքեր: «Ծիծեռնակ»-ի 25 մրցանակներից զատ՝ Մշակույթի նախարարության կողմից հայտնիներին կտրվեն արտամրցութային մրցանակներ: