Իշխանության առանձին ներկայացուցիչներ ներկա են գտնվել Գեորգի Կուտոյանի հրաժեշտի արարողությանը․ Մակունց
Շատ սարսափելի բան է տեղի ունեցել, որից ազդվել ենք բոլորս: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ իր ցավակցությունը հայտնելով ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի մահվան կապակցությամբ:
«Ինչ վերաբերում է վարչապետի մասնակցությանը, նա ցավակցական խոսք հղել է Կուտոյանների ընտանիքին, իշխանության առանձին ներկայացուցիչներ ներկա են գտնվել հրաժեշտի արարողությանը: Այն անձինք, այդ թվում՝ վարչապետը, որոնք չեն մասնակցել, չեմ կարծում, որ դա տեղին է, որ շահարկման առարկա դառնա»,- ասաց նա:
Դիտարկմանը, թե վարչապետը ցավակցել է այն ժամանակ, երբ կայքերից մեկը դիմել է վարչապետի աշխատակազմ եւ հետաքրքրվել, թե ինչու վարչապետը ցավակցություն չի հայտնել, Մակունցն ասաց, որ խրոնոլոգիային չի հետեւել, բայց չի կարծում, թե դա էական է․
«Փաստն այն է, որ վարչապետն իր ցավակցական խոսքը հղել է»։
Ինչ վերաբերում է Կուտոյանի մահից հետո ֆեյսբուքյան գրառումներին, որտեղ նաեւ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի մասին գրում են՝ «հաջորդը դու ես», «Իմ քայլի» ղեկավարն ասաց. «Մեջբերումը, որ արեցիք, ինձ համար էլ ավելի զարմանալի էր, թե ովքեր են նշում՝ հաջորդը ով է․․․ մասնավորապես, այն անձինք, որոնք շատ մտերիմ աշխատել են»: Մակունցը նշեց, որ իր համար ցանկացած նման ձեւակերպում, մեկնաբանություն ընդունելի լինել չի կարող․
«Բոլորը պետք է զսպվածություն ցուցաբերեն այս առումով: Յուրաքանչյուրս ունենք պատասխանատվության մեր մասնաբաժինը, որպեսզի լինի այնպիսի մթնոլորտ, որտեղ կարեւոր լինի աշխատանքային բովանդակությունը, ոչ թե վիրավորանքները եւ ողջամտության սահմաններից դուրս մեկնաբանությունները»: