Երեւանում վթարվել է 99 համարի երթուղային տաքսին. վարորդը ու եւս 5 տուժածներ տեղափոխվել են հիվանդանոց
Այսօր՝ փետրվարի 5-ի առավոտյան՝ ժամը 10:00-ի սահմաններում, Երեւանի Իսակովի պողոտայում տեղի է ունեցել պատահար. վթարվել է 99 համարի երթուղային տաքսին:
Վթարի հետեւանքով երթուղայինի վարորդը եւ հինգ ուղեւորներ տեղափոխվել են հիվանդանոց: Վարորդը, որը ստացել է ծնկան հոդի վնասվածք, այժմ եւս 2 ուղեւորի հետ գտնվում է «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում: Եվս 3 ուղեւոր գտնվում է Երեւանի «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում: Այս մասին մեզ հետ զրույցում նշեց «Շտապ օգնություն» ծառայության տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը: Նրա խոսքով՝ տուժողները լուրջ վնասվածքներ չեն ստացել, եղել են սալջարդեր, սրունքի վնասվածքներ:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից հայտնեցին, որ 99 համարի երթուղային տաքսին նախ՝ հարվածել է մեկ այլ մեքենայի, ապա՝ ծառին: Վթարի հետեւանքով մյուս մեքենայի վարորդը չի տուժել: Այժմ ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում: