ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախկին փոխնախարար Գեւորգ Լոռեցյանի կալանքը երկարաձգվել է: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպան Լեւոն Սահակյանը: Նա նշեց, որ որոշումը բողոքարկելու են:
Սահակյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ 2 մլն դրամ գրավի միջնորդություն է ներկայացրել: Միջնորդությունը մերժվել է:
Լոռեցյանը ձերբակալվել եւ ապա կալանավորվել է 2019 թ. դեկտեմբերի սկզբին: Նրան մեղադրանք է ներկայացվել առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար, սակայն Լոռեցյանը չի ընդունում մեղադրանքը:
Նրա վարորդին եւ հայկական ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահին եւս մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար։ Ըստ ԱԱԾ-ի՝ Լոռեցյանը, նախարարության ենթակա հիմնարկների կարիքների համար մարզագույքի եւ մարզահագուստի ձեռքբերման նպատակով հայտարարված մրցույթներում աջակցություն ցուցաբերելով վերոնշյալ տնտեսվարողին, դրա դիմաց վարորդի օժանդակությամբ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել ստանալ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք գումար: