«Հանրապետական» ծննդատան փոխտնօրեն Արշակ Ջերջերյանը կմնա ազատության մեջ:
Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը «Հայկական ժամանակ-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Ջերջերյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու որոշման դեմ Դատախազության ներկայացրած բողոքը:
Հիշեցնենք՝ Արշակ Ջերջերյանին մեղադրանք է առաջադրվել երեխաների ապօրինի որդեգրման գործով ՀՀ ՔՕ-ի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ երեխային ծնողից ապօրինի բաժանելը կամ փոխելը): 2019 թվականի տարեվերջին Քննչական կոմիտեն միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար: Դատարանը բավարարել էր կալանավորման միջնորդությունը՝ միաժամանակ թույլատրելի համարելով գրավի կիրառումը:
Այսպիսով, այս պահին քրեական գործով հինգ մեղադրյալներից կալանքի տակ է միայն «Երեւանի մանկան տուն» ՊՈԱԿ-ի նախկին տնօրեն Լիանա Կարապետյանը. «Հանրապետական» ծննդատան տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանին, քաղաքացիներ Անուշ Գարսանցյանին եւ Դիանա Գրիգորյանին ազատ արձակելու որոշումների դեմ Դատախազության բողոքները եւս մերժվել են: