Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում այսօր հրավիրված դատական նիստին Ռոբերտ Քոչարյանը չէր մասնակցում առողջական վիճակի պատճառով:
Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը նիստի սկզբում հայտնեց, որ «Էրեբունի» ԲԿ-ից դատարան է ստացվել տեղեկանք այն մասին, որ Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ, ի թիվս այլնի, ախտորոշվել է սրտի ռիթմի խանգարում, զարկերակային հիպերտենզիա՝ 3-րդ աստիճանի. «Պացիենտի տեղափոխումը ներկա պահին նպատակահարմար չէ բժշկական նկատառումներով»,- ասված է տեղեկանքում:
Դատավորը հայտնեց, որ ամբաստանյալի բացակայության պայմաններում դատական նիստը ենթակա է հետաձգման: Հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենան մարտի 17-ին՝ ժամը 13:00-ին:
Հիշեցնենք՝ նախորդ նիստին Քոչարյանի պաշտպաններն ինքնաբացարկի նոր միջնորդություններ էին ներկայացրել դատավորին, որը մերժվել էր: Դրանից հետո պաշտպանները հայտնել էին, որ ունեն մի շարք այլ միջնորդություններ, այդ թվում՝ գույքի վրա դրված արգելանքի, ապա նաեւ՝ անձնական երաշխավորության վերաբերյալ: Ինչպես հայտի է, Քոչարյանի համար երաշխավորելու են ՀՀ եւ ԱՀ նախկին վարչապետները: