Սիփան Փաշինյանն այսօր այցելելու է կուրթանեցի երիտասարդի ընտանիքին. խոստանում է լավ լուր հայտնել
ԱԺ պատգամավոր Սիփան Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է, որ այսօր այցելելու է Կուրթան գյուղի սոցիալապես անապահով ընտանիքին, լավ լուր ունի հայտնելու, մանրամասների մասին կտեղեկացնի ավելի ուշ:
Նշենք, որ երիտասարդի դժվար կյանքին ու բնակարանային, կենցաղային անհարմարություններին համացանցային աղմուկից հետո անդրադարձել է նաեւ Լոռու մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանը՝ գրելով, որ առկա խնդիրների ու դրանց հնարավոր լուծումների մասին հնարավոր է խոսել միայն խնդրի ամբողջական բարձրաձայնման ու լիարժեք ուսումնասիրության արդյունքում, ինչով և ներկայումս զբաղված է Լոռու մարզպետարանի աշխատակազմը: Առողջական, սոցիալական, բնակապահովման, աշխատանքի խնդիրներն այս ընտանիքում կուտակվել են վերջին մի քանի տասնամյակների ընթացում:
Մարզպետը խոստացել է արդյունքների մասին տեղեկացնել՝ նշելով, որ բոլոր ջանքերը ներդնելու են ընտանիքի աջակցման հարցում՝ փոխադարձորեն ակնկալելով նաև ընտանիքի անդամների գործուն քայլերը՝ տեսանելի արդյունքների հասնելու համար:
Հիշեցնենք՝ Կուրթան գյուղում ապրող երիտասարդը դիմել էր շաբաթ օրը Ստեփանավան այց կատարած ՀՀ վարչապետին՝ խնդրելով նրան լուծել իր ընտանիքի բնակարանի խնդիրը, ինչին Նիկոլ Փաշինյանը կոշտ արձագանք էր տվել՝ հորդորելով աշխատել եւ ստեղծել սեփականն ու նշելով, որ խոսքը վերաբերում է բոլորին՝ ովքեր տուն են պահանջում:
Մեկ օր անց հայտնի դարձավ, որ երիտասարդը լուրջ առողջական խնդիրներ ունի, 10 հոգով ընտանիքն ապրում է փոքրիկ, կիսախարխուլ տնակում արդեն 32 տարի: Երեխաներից 2-ն առողջական խնդիրներ ունեն, 4-ամյա փոքրիկը՝ սրտի բնածին արատ, իսկ հետազոտվելու եւ բուժվելու համար ընտանիքը ֆինանսական միջոցներ չունի, թեպետ զբաղվում են ամեն տեսակ աշխատանքով՝ հողագործությամբ, բեռնակրությամբ: 2 եղբայրներն աշխատել են 11 տարեկանից: