Արսեն Թորսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել իսրայելցի գործընկերոջ հետ. Իսրայելում 1000 կորոնավիրուսակիր կա
Նախագահի հեռախոսազրույցից հետո վերջինիս նախաձեռնությամբ կապ հաստատվեց երկու երկրների առողջապահության նախարարությունների միջև։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ նշելով, որ հեռախոսային խոսակցության ընթացքում կիսվել են երկու երկրների փորձով և ճշգրտել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի  մոտեցումները՝ պայմանավորվելով շփումները տեղափոխել ավելի մասնագիտական դաշտ համաճարակաբանների և վարակաբանների միջև։
«Մեր խոսակցության պահին Իսրայելում կար 1000 հաստատված դեպք, որից 20-ը ինտենսիվ թերապիայի կարիք ուներ»,-գրել է նախարարը: