Բենզինի և դիզելային վառելիքի մանրածախ գների նվազումը շարունակվում է. ՏՄՊՊՀ
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի մոնիթորինգի արդյունքների համաձայն՝ նախորդ ամսին երեք խոշոր տնտեսվարողների մոտ արձանագրված վառելիքի մանրածախ գների նվազման միտումը շարունակվել է նաև ապրիլին:
Առավել ակնառու է դիզելային վառելիքի գների նվազումը, որը կազմել է 20-40 դրամ՝ 1 լիտրի հաշվով: Այս մասին տեղեկացնում է ՏՄՊՊՀ լրատվական ծառայությունը:
Դիտարկված ժամանակահատվածում երկու տնտեսվարողի մոտ արձանագրվել է նաև  բենզինի գների նվազում՝ կախված տեսակից 20-30 դրամով, մյուս խոշոր տնտեսվարողի մոտ գնային փոփոխություն տեղի չի ունեցել: