Ապրիլի 28-ին իրականացվել է Կիև-Երևան-Կիև չարտերային չվերթը, որով Հայաստան է վերադարձել 119 ՀՀ քաղաքացի և ՀՀ մուտքի իրավունք ունեցող Ուկրաինայի 25 քաղաքացի: Ընդհանուր թվով՝ 144 մարդ: Երևանից Կիև է մեկնել Ուկրաինայի և Հայաստանի 151 քաղաքացի:
Այս մասին այսօր տեղեկացրել է Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունն ու երախտագիտություն հայտնել Ուկրաինայի հայերի միությանը՝ երկու ուղղությամբ թռիչքի ֆինանսական ծախսերը հոգալու և դեսպանության հետ համախմբված կազմակերպչական հարցերը լուծելու համար:
«Հսկայական ծավալի աշխատանք են կատարել ՀՀ դեսպանության հյուպատոսական բաժինը (Մարինե Հայրապետյան), Օդեսայում գլխավոր հյուպատոսությունը և պատվավոր հյուպատոսների գրասենյակները։ Շնորհակալ ենք նաև մեր ուկրաինացի գործընկերներին, նաև դիվանագետներին և, իհարկե, #SkyUp ընկերությանը»,- ասված է դեսպանության գրառման մեջ։