2016 թվականին ևս նույն վայրում Արթուր Դանիելյանը փորձել է ծեծել Ալեն Սիմոնյանին (տեսանյութ)
«Մալիբու» այգում ապրիլի 29-ին հարձակման ենթարկված ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում պատմել է կատարվածի մասին և շեշտել, որ 4 տարի առաջ՝ 2016 թվականին նույն վայրում Արթուր Դանիելյանը կրկին փորձել է ծեծկռտուք սարքել: Այդ ժամանակ Դանիելյանն, ըստ Ալեն Սիմոնյանի, ցանկացել է անդամակցել ՔՊ-ին և հանդիսացել է այն լրատվականի տնօրենի փեսան, որտեղ աշխատել է Սիմոնյանը: Դանիելյանի պահանջը 4 տարի առաջ եղել էինչ-որ նյութի հեռացումը լրատվականից:
«Իսկ այսօրվա միջադեպը ծագել է բարևից»,-պատմեց Ալեն Սիմոնյանը: «Ես և ընկերս քայլում էինք ոտքով և տան մոտ, այգում տեսանք 3 երիտասարդի, որոնց մեջ էր նաև Արթուր Դանիելյանը: Եկանք ընդառաջ, երբ ինքը շատ երկար, բավականին երկար և անհասկանալի ձևով նայեց ինձ, ես ասացի բարև, Արթուր»: Բարևին ի պատասխան, ըստ Ալեն Սիմոնյանի, հետևել է իր մորն ուղղված սեռական բնույթի հայհոյանք:
«Ես մոտեցա, ասացի, որ նույն կարծիքն ունեմ իր մասին և գլխով հարվածեցի քթին: Ես գիտակցում եմ իմ պետական պաշտոնյա լինելը, բայց դա չի նշանակում, որ ինչ-որ մեկը կարող է փողոցում քայլող, իրեն բարև տվող մարդուն նման բան ասել: Հիմա շատ բաներ չեմ հիշում, բայց հիշում եմ, որ նրանք երեքով ինձ քաշքշելով, հարվածելով փորձում էին կանգնեցնել: Ես հիմնականում փորձում էի հասկանալ ինչ է կատարվում, և ով է ինձ հարվածում, և փոքրիկ ծեծկռտուք տեղի ունեցավ: Հետո մարդիկ սկսեցին բղավել, նրանք հեռացան այդ վայրից:
ՀՀ-ն իրավական երկիր է, օրենքի առաջ բոլորը հավասար են: Ես պատրաստ եմ պատասխանատվություն կրել այսօրվա միջադեպի հետ կապված, եթե հանրությունը, ոստիկանությունը կգտնի, որ այն քայլերը, որը ես գնահատում եմ ինքնապաշտպանություն, ճիշտ չեն, որովհետև, եթե նույն մարդը նույն քայլն արել է նաև 4 տարի առաջ, ես կարծում եմ, որ այդ խոսակցությունը կարող է նույն ավարտն ունենալ:
Ես հարգանքով եմ մոտենում բոլորին, բոլորի անձնական կարծիք ունենալու իրավունքին: Բայց վիրավորել նարև տվող մարդուն ամենավերջին սեռական հայհոյանքով, ես դրան համաձյան չեմ»,-ասաց Սիմոնյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր «Մալիբու» այգում հարձակման էր ենթարկվել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը: Վեճը սկսվել է Արթուր Դանիելյանից, որը այգում զբոսնող Սիմոնյանին սեռական հայհոյանքներ է տվել, վերջինս հարվածել է նրան, սկսվել է ծեծկռտուք։
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի հարձակման դեպքով  3 անձ բերման է ենթարկվել։ Բերման ենթարկվածներից «Ադեկվադ» միաբանության համահիմնադիր Արթուր Դանիելյանը նույնպես տեղափոխվել էր հիվանդանոց եւ հետազոտություններից հետո դուրս գրվել:
Ալեն Սիմոնյանը գտնվում է «Նաիրի» ԲԿ-ում: Նրա մոռ առկա է ձախ քունքային հատվածում սալջարդ և փոքր արյան զեղում: Ուղեղի ցնցում հարցականով: