ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականի համար կատարյալ մարզիչ կլիներ Կլոպը. Ալեքսանդր Կարապետյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ ռուսական «Սոչիի» հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը կարծում է, որ «Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը հիանալի մարզիչ կլիներ ՀՀ ընտրանու համար: 32-ամյա խաղացողը նման կարծիք է արտահայտել իր վերջին հարցազրույցներից մեկում: Նա պատմել է՝ երբ է առաջին անգամ տեսել Կլոպին:
«Հայաստանի հավաքականի համար կատարյալ մարզիչ կլիներ Յուրեն Կլոպը: Ի դեպ, ես նրա որդու դեմ խաղացել եմ Գերմանիայում: Այն ժամանակ նա մարզում էր «Մայնցը»: Հիշում եմ՝ նա եկել էր՝ իր որդու խաղը նայելու: Մարդիկ մոտենում էին, լուսանկարվում նրա հետ: Այդ խաղին ներկա էր նաեւ հայրս: Նա շփվեց Կլոպի հետ: Ոչ ոք չէր սպասում, որ նա այսպիսին կդառնա»,- ասել է Կարապետյանը:
Ֆուտբոլիստը նաեւ խոսել է ՀՀ ընտրանու գլխավոր մարզչի պաշտոնին Խոակին Կապառոսի նշանակման մասին: Ասել է, որ արտասահմանցու գալն անակնկալ չի եղել: Վստահություն է հայտնել, որ իսպանացի ճանաչված մասնագետը կօգնի ՀՀ ընտրանուն:
«Չզարմացանք, որ արտասահմանցի մասնագետ եկավ: Ես շատ ուրախացա նրա նշանակման համար: Մեծ փորձով մասնագետ է: 100 տոկոսով վստահ եմ՝ նա մեզ կօգնի: Լսել եմ, որ քաղցկեղ ունի եւ անկախ ամեն ինչից, շարունակում է աշխատել: Դա խոսում է նրա բնավորության մասին: Շատ ուրախ կլինեմ նման մարդու ղեկավարությամբ խաղալ»,- ասել է նա:
Կապառոսը ՀՀ ընտրանու ղեկն ստանձնել է մարտի սկզբին: Հենց մարտին կարող էր իր նորամուտը նշել, սակայն կորոնավիրուսի պատճառով ընկերական խաղերը չկայացան: